Silnice

Středočeský kraj chystá přeložku silnice k D11 u Lysé, povede mimo obec

Stavba silnice. Ilustrační foto: ministerstvo dopravy
Stavba silnice. Ilustrační foto: ministerstvo dopravy

Středočeský kraj chystá proměnu silnice II/272 v úseku mezi Lysou nad Labem a napojením na dálnici D11. Kvůli velkému zatížení nákladní dopravou postaví její přeložku v obci Starý Vestec.

Stávající komunikace je vedena obcí Starý Vestec, kde jsou dvě křižovatky umístěné blízko sebe. Jak z hlediska plynulosti a bezpečnosti provozu, tak i z pohledu negativních vlivů na obyvatele je vhodné, aby byla doprava odkloněna mimo zastavěnou část obce. Touto výstavbou vznikne komunikace s šířkou sedm metrů,“ řekl o projektu radní pro oblast dopravy František Petrtýl.

Středočeský kraj už získal pro celou akci stavební povolení. Součástí je oprava stávajícího a vybudování nového odvodnění, včetně nového propustku. Přeložka bude začínat na křižovatce se silnicí II/611, která bude předělána na okružní křižovatku. Konec úseku bude napojen na stávající silnici II/272 směrem na Lysou nad Labem. V těchto místech se vybuduje styková křižovatka, která umožní bezpečný sjezd do obce.

Kraj chce na stavbu získat peníze z evropských fondů. Stavba má vyjít na necelých 23 milionů korun.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Von der Tann
Host
Von der Tann

Hlavně by to chtělo upravit ten tragický (tragikomický?) výjezd z D11 u Jiren, v parametrech roku 1984, tedy tehdy „in the middle of nowhere“, bez návaznosti na II/101.
A ať to zacvaká Prologis a P3 pěkně napůl 🙂

kik
Host
kik

Tam je problém v tom, že se nedostavělo pokračování obchvatu Jiren na II/101 na jedné straně a na druhé se také jednak neupravila křižovatka s II/611 u nájezdu s dálnice a ani následně ta druhá, kde se vlastně II/101 kříží s II/611. Tam se akorát přidala světelná signalizace a tím to skončilo. Kdyby se to tenkrát celé dokončilo, tak by to bylo naprosto v pohodě.

LKB
Host
LKB

To zni dobre.

Jeste by to chtelo pokracovat jiznim obchvatem Celakovic na II/245. Tam to jde zbytecne intravilanem.

VRT
Host
VRT

Především konečně obchvat Lysé.

Hynek
Host
Hynek

Obchvat Lysé rozhodně co nejdříve.

Jackub
Host
Jackub

Můžete sem, prosím, dát mapku, pro lepší přehled? Děkuji!

Martin V.
Host
Martin V.

Vypadá to na jeden kruháč a 400 metrů nové silnice na poli za hřbitovem. 🙂
https://mestolysa.cz/cz/uzemni-planovani/uzemni-plan-stary-vestec/category/214-navrh-pro-verejne-projednani

Olda M.
Host
Olda M.