Infrastruktura Silnice

Středočeské silničáře má vést dosavadní šéf karlovarské správy a údržby silnic

Oprava silnice v Kutné Hoře. Foto: Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje
Oprava silnice v Kutné Hoře. Foto: Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje
Nového ředitele mají ve čtvrtek potvrdit ve funkci středočeští radní.

Vítězem tříkolového výběrového řízení na post ředitele Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje (KSÚS) se stal Jan Lichteneger. Ten dosud zastává stejnou pozici v Krajské správě a údržbě silnic Karlovarského kraje.

V tiskové zprávě o tom dnes informoval Středočeský kraj. Jeho jmenování doporučila výběrová komise, potvrdit ho musí ještě radní. Pokud ho zvolí, nastoupí 1. března.

Jan Lichteneger
Jan Lichteneger

„Jedenáctičlenná výběrová komise doporučila Radě Středočeského kraje jako nejvhodnějšího kandidáta pana inženýra Lichtnegera, na kterého čeká důležitý úkol, jímž je zlepšit vnímání KSÚS veřejností, zajistit financování staveb a též co nejlepší správu a údržbu nejrozlehlejší sítě silnic druhé a třetí v celé České republice. Těším se na vzájemnou spolupráci,“ říká náměstek hejtmanky pro oblast silniční dopravy Martin Kupka (ODS).

Do výběrového řízení se přihlásilo celkem osm uchazečů. Nový ředitel nahradí Zdeňka Dvořáka, kterého radní v prosinci odvolali. Krajská správa dlouhodobě čelila velké kritice, její zakázky z dob vlády ANO a ČSSD podporované komunisty prověřuje policie.

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jiri Navratil

Martin Kupka, starosta obce, namestek hejtmanky, poslanec. Ten clovek ma vic funkci nez japonska kalkulacka… to urcite vse kvalitne stiha.🤣🤣🤣

Michal Strnadek

Co tam ten Standa řve na tý fotce?

R. Koutný

Pro Karlovarský kraj je to škoda. Slušný a pracovitý člověk. V posledních dvou letech jsem ho dvakrát pozval na dopravní komisi. Samozřejmě mu to přeji. Hodně úspěchů.

Martin Hurajčík

Veliká škoda.

-TR-

Je zajímavé, že toto jméno bylo pro nové vedení Středočeského kraje politicky průchodné. V minulém vedení Karlovarského kraje bylo totiž ANO, to samé, jehož členkou je Jermanová, a stejná strana v minulých letech nepochybně rozhodla i o Lichtenegerovi jako šéfovi karlovarské SÚSky.

Ondros

To si taky rikam, na druhou stranu to muze znamenat, ze kraj vybral odbornika bez ohledu na politikareni (jsem optimista).

Martin Hurajčík

Pan Lichtneger je velmi zkušený, spolehlivý, pracovitý a apolitický. Jsem rád, že v minulosti přijal nabídku šéfovat KSÚS KK. V Krajské správě a údržbě Karlovarského kraje udělal velký kus práce a pro kraj je to ztráta, ale chápu jeho rozhodnutí. Bylo fajn s ním spolupracovat. A tady, stejně jako u všech ostatních krajských firem, můžete alespoň vidět, že jsem nikdy nechtěl obsazovat řídící pozice politicky, ale odborně. Ať už KSÚS, ÚSKK, Letiště KV…

Koro

Ma co delat. Schvalenych je asi 10 obchvatu a nikde se ani nepoklepalo na zakladni kamen.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast