Stavba obchvatu Církvice finišuje, ŘSD otevřelo most přes trať

Přeložka silnice III/03321, která vznikla jako součást nového obchvatu Církvice. Foto: ŘSDPřeložka silnice III/03321, která vznikla jako součást nového obchvatu Církvice. Foto: ŘSD

Díky novému mostu zmizelo úrovňové křížení s železniční tratí Kolín - Havlíčkův Brod.

Před dvěma lety zahájená stavba obchvatu Církvice na silnici I/38 u Kutné Hory má být otevřena 25. října. Uvádí to Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na svých stránkách.

Už dnes podvečer se otevřela řidičům jedna z jeho částí, konkrétně přeložka silnice III/03321 včetně mostu přes železniční trať a samotnou trasu budoucího obchvatu. Součástí přeložky zprovozněného úseku je i nová okružní křižovatka. „Na základě kontrolní prohlídky jsme za stanovených podmínek obdrželi souhlas k předčasnému užívání uvedených dvou stavebních objektů,“ řekl Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

Pro řidiče to znamená, že poprvé od července 2021 mohou opětovně použít silnice III. třídy mezi Církvicí a Kutnou Horou a poprvé také bez přejezdu frekventované železniční trati.

Obchvat Církvice se staví od září 2020, zakázku za 445 milionů korun získal Strabag. Kvůli čtyři kilometru dlouhému obchvatu se musela například překládat část ropovodu Družba. Detailně je stavba popsána v informačním letáku.

Trasa obchvatu Církvice. Foto: ŘSD

Trasa obchvatu Církvice. Foto: ŘSD

Tagy I/38 obchvat Církvice Ředitelství silnice a dálnic ŘSD
2 komentáře