2206_CENDIS_sleva_jizdne_Zdopravy_728x90

Státní firma ignoruje zákon, reklamu na železničních mostech neodstranila

Reklama na železničním mostě přes dálnici D10 u Ohrazenic u Turnova. Foto: Jan SůraReklama na železničním mostě přes dálnici D10 u Ohrazenic u Turnova. Foto: Jan Sůra

Společnost Railreklam, kterou vlastní z 51% státní České dráhy, neodstranila ani po téměř po třech týdnech platnosti novely zákona reklamní

Společnost Railreklam, kterou vlastní z 51% státní České dráhy, neodstranila ani po téměř po třech týdnech platnosti novely zákona reklamní zařízení ze železničních mostů přes tuzemské dálnice a silnice I. třídy. Firma k porušování zákona mlčí, stejně jako České dráhy.

Na reklamu na mostech se zákon vztahuje přitom stejně jako na billboardy: jsou v ochranném pásmu dálnice a proto tam nemá co dělat. Serveru Zdopravy.cz to potvrdily minulý týden ministerstvo dopravy a Ředitelství silnic a dálnic.

Reklama na mostech visí stále například na silnici I/35 a dálnic D10 mezi Turnovem a Prahou. Mosty jsou v majetku SŽDC, ale na reklamu je má pronajaté dlouhodobě Railreklam.

Jednatel firmy Alexandr Křížek minulý týden na dotaz k postupu v odstraňování reklam odpověděl, že reklamy na mostech odstraňují průběžně od roku 2013. Na dotaz, proč neplní zákon a nebyly všechny reklamy odstraněné ke konci sprna, od té doby neodpověděl. Mlčí i většinový majitel firmy, společnost České dráhy.

Firma reklamu nejen neodstranila, ale ještě ji na svých webových stránkách dál nabízí.

Railreklam patří Českým drahám z 51%, zbytek patří společnosti BigBoard. V jejím představenstvu je i například někdejší tajemník Českých drah Jan Veverka. Při obratu 118 milionů korun firma loni vydělala 11,7 milionů korun.

Tagy České dráhy Raireklam reklama
Žádné komentáře