Stát přidal dotace na čistší MHD, ve hře je další miliarda.

Elektrobus SOR EBN 8 pro MHD Hranice, foto: 3ČSADElektrobus SOR EBN 8 pro MHD Hranice, foto: 3ČSAD

Další miliardu korun přidalo Ministerstvo pro místní rozvoj na dotace na nákup čistějších hromadných dopravních prostředků ve městech, například na

Další miliardu korun přidalo Ministerstvo pro místní rozvoj na dotace na nákup čistějších hromadných dopravních prostředků ve městech, například na tramvaje, trolejbusy, autobusy na baterie nebo autobusy s pohonem na zemní plyn.

Do výzvy  Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) přidal stát dalších 1,033 miliardy korun na pořízení nízkoemisních a bezemisních vozidel. Podpořeno tak bude i 13 náhradních projektů, které původně dotaci neměly dostat.

O dotaci na čistší vozidla žádalo celkem 37 projektů, většinou šlo o dopravní podniky.  Dotaci získalo původně třináct projektů v celkové výši 1,66 mld. Kč. V červenci 2017 došlo k navýšení alokace o 1,033 miliard korun, z nichž po splněních všech podmínek může dojít k financování dalších až třinácti náhradních projektů.

Kompletní přehled, kam půjdou peníze a na co, má MMR na svých stránkách. Ze seznamu podpořených projektů vyplývá, že největší částku má obdržet Dopravní podnik města Olomouce na nové tramvaje. Není ale jisté, zda se podaří vůbec jeho peníze vyčerpat. Antimonopolní úřad už podruhé soutěž zrušil, jak informoval na konci července server iDnes.cz.

Mezi náhradními projekty má největší požadavky Ostrava, která žádá o více než půl miliardu korun. Peníze má přislíbené i Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova na nové trolejbusy, které chtěl ještě nedávno zcela zrušit.

Tagy elektrobusy irop mmr tramvaje trolejbus
Žádné komentáře