umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Doprava ve městě Infrastruktura Metro Stavebnictví

Stanici metra Dejvická čeká výluka. DPP mění světla, obklady i střechy

Metro Dejvická. Vizualizace: DPP
Metro Dejvická. Vizualizace: DPP

Téměř dva roky po vypsání soutěže a půl roku po jejím dokončení začal v březnu Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) modernizovat stanici metra A Dejvická. Cestujících by se neměla akce výrazně dotknout, DPP ale už upřesnil termín první ze dvou větších plánovaných výluk. Uskuteční se o prodlouženém velikonočním víkendu, a to od zahájení provozu v pátek 30. března do ukončení provozu v pondělí 2. dubna. Pro cestující se stanice uzavře, jako náhrada budou sloužit tramvajové linky v úseku Hradčanská – Bořislavka.

Modernizace za sto milionů má skončit letos na podzim, týká se především osvětlení, rozvaděčů, informačního systému, obkladů stěn nebo dlažeb. „Obkladová stěna v kolejišti zůstane ponechána v původním materiálu, avšak na koncích obkladové stěny v každé koleji budou vyměněny nejhůře degradované části obkladu, které budou nahrazeny lamelovým obkladem podobného odstínu,“ upřesnila pro deník Zdopravy.cz mluvčí DPP Aneta Řehková.

Dělníci v rámci rekonstrukce opraví i výstupní objekty v ulici Evropská, především jejich střešní krytinu, klempířské prvky nebo prosklené části. Zhotovitelem je společnost Eltodo. DPP postupně opravuje nejzanedbanější stanice, aktuálně se pracuje na Andělu a náměstí Republiky, chystá se uzavírka východu z metra na Karlově náměstí.

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
železničář v důchodu

Jako určitá omezená náhrada (především pro cestující přestupující mezi trasami metra „A“ a „C“, kteří nebydlí přímo na „kulaťáku“) může posloužit i železnice …

Johnny Gomez

Tenhle komentar je uplne mimo…

železničář v důchodu

Úplně mimo jste zjevně Vy: tušíte vůbec, kolik lidí z Dejvic (i z oblasti „kulaťáku) běžně už teď (i bez výluky metra na Dejvické) jezdí tramvají do Podbaby a pak vlakem do Holešovic na metro „C“, místo aby přestupovali z „Áčka“ na „Céčko“ u Muzea? A vzdáleně podobně funguje i vlak z Dejvic na Vltavskou …