Stanici metra Dejvická čeká výluka. DPP mění světla, obklady i střechy

Metro Dejvická. Vizualizace: DPPMetro Dejvická. Vizualizace: DPP

Téměř dva roky po vypsání soutěže a půl roku po jejím dokončení začal v březnu Dopravní podnik hlavního města Prahy

Téměř dva roky po vypsání soutěže a půl roku po jejím dokončení začal v březnu Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) modernizovat stanici metra A Dejvická. Cestujících by se neměla akce výrazně dotknout, DPP ale už upřesnil termín první ze dvou větších plánovaných výluk. Uskuteční se o prodlouženém velikonočním víkendu, a to od zahájení provozu v pátek 30. března do ukončení provozu v pondělí 2. dubna. Pro cestující se stanice uzavře, jako náhrada budou sloužit tramvajové linky v úseku Hradčanská – Bořislavka.

Modernizace za sto milionů má skončit letos na podzim, týká se především osvětlení, rozvaděčů, informačního systému, obkladů stěn nebo dlažeb. „Obkladová stěna v kolejišti zůstane ponechána v původním materiálu, avšak na koncích obkladové stěny v každé koleji budou vyměněny nejhůře degradované části obkladu, které budou nahrazeny lamelovým obkladem podobného odstínu,“ upřesnila pro deník Zdopravy.cz mluvčí DPP Aneta Řehková.

Dělníci v rámci rekonstrukce opraví i výstupní objekty v ulici Evropská, především jejich střešní krytinu, klempířské prvky nebo prosklené části. Zhotovitelem je společnost Eltodo. DPP postupně opravuje nejzanedbanější stanice, aktuálně se pracuje na Andělu a náměstí Republiky, chystá se uzavírka východu z metra na Karlově náměstí.

Tagy Dejvická dpp metro oprava
3 komentáře