Stadler dokončuje v Polsku první tramvaj pro Ostravu, začne jezdit v „řádu týdnů“

Tramvaj Stadler nOVA pro Dopravní podnik Ostrava. Foto: DPOTramvaj Stadler nOVA pro Dopravní podnik Ostrava. Foto: DPO

Společnost Stadler dokončuje ve svém polském závodě první tramvaj nOVA pro Dopravní podnik Ostrava. V české městské hromadné dopravě jde

Společnost Stadler dokončuje ve svém polském závodě první tramvaj nOVA pro Dopravní podnik Ostrava. V české městské hromadné dopravě jde o první zakázku, kterou tu Stadler získá. První tramvaje má DPO převzít v řádu několika týdnů.

Fotografie ze závodu v polské Siedleci dnes zveřejnil DPO na svém facebookovém profilu. „První tramvaj, možná i dvě, očekáváme v Ostravě v řádu týdnů,“ řekla mluvčí DPO Karolína Rycková. Nová tramvaj zatím bude testována na různých linkách a nebude mít přiřazenu jednu trasu. Tramvaje čeká nejprve testování a zkušební provoz, během letošního roku pak mají získat potřebné schválení.

https://www.facebook.com/DPOstrava/photos/a.1349944518446109.1073741832.1126455234128373/1619618178145407

Dodávka má mírně zpoždění, podle původních plánů se první tramvaj měla objevit v Ostravě v únoru letošního roku. Nové tramvaje jsou plně nízkopodlažní. Ostrava si jich objednala celkem 40, za jednu tramvaj zaplatí 27,5 milionů korun, což je výrazně méně, než DPO očekával. Letos má DPO získat celkem 26 tramvají, další příští rok.

Tramvaj Stadler nOVA pro Dopravní podnik Ostrava. Foto: DPOTramvaj Stadler nOVA pro Dopravní podnik Ostrava. Foto: DPOTramvaj Stadler nOVA pro Dopravní podnik Ostrava. Foto: DPO

Cestující možná překvapí jednodušší interiér s dřevěnými sedačkami a čalouněním sedáku, v tramvaji nechybí ale například USB porty. Tramvaje budou plně klimatizovány. Ostrava současně aktuálně vybírá v další zakázce větší nové tramvaje. Další fotografie z výroby nových tramvají zveřejnil server Československý dopravák.

 

Tagy dopravní podnik ostrava Stadler nOVA
19 komentářů