Infrastruktura Železnice

Správa železnic opravila nádraží Zdice, chystá se na Beroun

Nádraží Zdice. Autor: Správa železniční dopravní cesty
Nádraží Zdice. Autor: Správa železniční dopravní cesty

Trať mezi Prahou a Plzní se může chlubit další opravenou výpravní budovou. Po Zadní Třebani uvedla Správa železniční dopravní cesty do civilizovaného stavu i nádraží Zdice. Oprava za devět milionů začala v srpnu, budova se mimo jiné dočkala nové fasády, oken, klempířských prvků, toalet, nebo elektroinstalace.

„Součástí prací byla také úprava vstupů do objektu, nová je střešní krytina u všech přístavků. Opravy se dočkala i čekárna pro cestující, nový je venkovní i vnitřní mobiliář,“ doplnil generální ředitel SŽDC Pavel Surý. Střecha se ukázala jako zachovalá, vyměnilo se pouze poškozené podbití.

Nádraží Zdice. Autor: Správa železniční dopravní cesty
Nádraží Zdice.
Autor: Správa železniční dopravní cesty

Železničáři chtějí v západní části Středočeského kraje ještě letos opravit staniční budovu v Karlštejně, na příští rok pak chystají rekonstrukci nádraží v sousedních Hořovicích. Stejně tak příští rok by měla začít i rozsáhlá rekonstrukce berounského nádraží, pro kterou se aktuálně dokončuje dokumentace pro stavební řízení.

Obecně jsou ve středních Čechách po opravě například nádražní budovy v Dobříši, Rakovníku nebo Kostomlatech nad Labem. Letos má správa železnic v plánu dokončit opravu výpravní budovy ve stanicích Kutná Hora město, Příbram a zahájena bude oprava v Kolíně. Po roce 2020 by pak měly začít velké rekonstrukce kralupského, nymburského a mladoboleslavského nádraží. U každého z těchto tří nádraží půjde o náklady v desítkách milionů korun.

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jan H.

Pěkné. Bohužel, jak dlouhou. Tady nikde nic nevydrží. Za chvilku se budou všude válet nedopalky, žvejkačky, papírky, pet lahve v kolejích, počmárané stěny, holubí trus atd.

JOHNNY

Moc pěkný – zajímalo by mě ale, kdy a jestli vůbec… začnou opravovat nějaké nádražní budovy u stejně velkých nádrží v Praze….
zřejmě sci-fi…