Spojování autosalónů pokračuje. Louda kupuje Jelínka, posílí na severu

Louda Auto Liberec, foto: Zdopravy.cz/Jan SůraLouda Auto Liberec, foto: Zdopravy.cz/Jan Sůra

Z mapy českých autosalonů zmizí pravděpodobně další značka, naopak posílí jiný velký dealer. Pokračuje tak před několika lety zahájený trend

Z mapy českých autosalonů zmizí pravděpodobně další značka, naopak posílí jiný velký dealer. Pokračuje tak před několika lety zahájený trend spojování českých prodejců aut. Poděbradský prodejce vozidel Louda Auto rozšíří svoji síť o další firmu. Chystá spojení s teplickým prodejcem a servisem Jelínek Auto. Do svého portfolia tak původně jen škodovácký dealer zařadí nově například i značky Dacia či Renault.

Spojení Louda Auto s firmami Jelínek Auto Teplice a Jelínek Auto Holding začal už řešit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Firma Pavla Loudy působí už v osmi městech: Poděbradech, Pardubicích, Kolíně, Liberci, Brnu, Teplicích, Praze a Svitavách. Tam je i jeho zatím poslední akvizice, společnost Carnova.

Firma Pavla Loudy, který vlastní například i poděbradské sklárny, rychle roste. V roce 2015 měla podle posledních dostupných výsledků tržby 1,9 miliardy korun, meziročně je zdvojnásobila. Výsledky za loňský rok ještě společnost nezveřejnila. Pod Louda Auto patří také například značka na sdílení aut Car4Way.

Jelínek Auto Teplice a Jelínek Holding jsou firmy, které provozují autorizovaná dealerství značek Renault, Dacia a Škoda, stejně tak i servis a autobazar. Podle výsledků za rok 2015 dosáhly obě firmy tržeb zhruba 400 milionů korun.

Ke spojování autosalonů dochází v posledních letech čím dál častěji. Důvodem bývá například odchod původních majitelů do penze nebo i ekonomické problémy. V prodeji nových vozů jsou čím dál nižší marže a dealerství živí hlavně servis. Aktivní ve spojování je kromě Louda Auto také například pražský Tukas.

Tagy auto louda Dacia renault škoda
Žádné komentáře