egoe-plus
Dopravci Železnice

Španělé předělají odstavené noční soupravy Tren Hotel na rychlovlaky

Tren Hotel společnosti Renfe. Foto: Talgo
Tren Hotel společnosti Renfe. Foto: Talgo

Španělské státní železnice RENFE přemění  část svých nočních vlaků na  vysokorychlostní jednotky s rychlostí až 330 kilometrů v hodině.

Zakázku na přeměnu vlaků nazvaných Tren Hotel získala společnost Talgo. Podle tiskové zprávy  firma přemění za 107 milionů eur celkem 13 souprav se 156 vozy. Firma získala současně opci na proměnu dalších 72 vozů. Po modernizaci se do každé jednotky vejde 405 cestujících.

Talgo je i výrobcem souprav Tren Hotel, ty patří k nejrychlejším nočním vlakům na světě. Mohou jezdit rychlostí až 220 kilometrů v hodině. Renfe je nasazuje  na tři trasy: z Madridu do Pontevedry, z Barcelony do Viga a z Madridu do Lisabonu. Renfe počty nočních vlaků v posledních letech výrazně zredukovalo. Vlaky, které projdou proměnou, už několik měsíců nejezdily.

tagy
9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Gogo

Když jsem jezdil na přelomu tisíciletí z Lisabonu do Henday a zpět, tak tam jezdila souprava složená z klasických lůžkových, lehátkových a sedacích vozů, dokonce tam byl jídelní vůz otevřený celou cestu.

Václav

Také si to pamatuji, teď jezdí Talgo TrenHotel, z/do Salamanky je to spojení s Lusitánií.

Václav

Ještě Sud Express z Irunu/Hendaye do Lisabonu

petr.r

to má na jakobsovi jednu nápravu?

K.S.

Talgo by myslím mělo, když se na to podíváte, tak to nevypadá ten jeden vagon o moc delší než Rybák, tak to asi jde. Ostatně tu máte výkres zierke. com/shasta_route/pics/nz-hotelwagen.png Nebo tady ars. els-cdn. com/content/image/1-s2.0-S0267726108001231-gr11.jpg

Martin k

Ano ma jednotky talgo to tak mívají

petr.r

na dobrou trať a kvalitní servis.

Marek Turnovec

Vlaky Talgo – jsem na to narazil také asi před rokem či dvěma, dříve jsem to neznal:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Talgo

Martin Ruzicka

Ano ma…