Souboj o skleněnou lokomotivu začíná. Šachový vlak vyjíždí už po sedmé

Šachový vlak. Autor: České dráhyŠachový vlak. Autor: České dráhy

Od pátku se opět budou hrát na kolejích šachy. V deset hodin dopoledne vyjede z pražského hlavního nádraží speciální Šachový

Od pátku se opět budou hrát na kolejích šachy. V deset hodin dopoledne vyjede z pražského hlavního nádraží speciální Šachový vlak, jehož letošní trasa povede do Olomouce, Trenčína, Bratislavy a přes Lednici zpět do Prahy. Tam se vrátí v úterý. Vlak pojede už posedmé, deník Zdopravy.cz  přinese čtenářům každodenní postřehy přímo z paluby.

Jde o společný projekt Českých drah a Pražské šachové společnosti. V soupravě proběhne devítikolový turnaj v rapid šachu. Vítěz pak získá jako trofej skleněnou lokomotivu. Startovní listina letos zahrnuje hráče například z Francie, Švédska, Nizozemska, Belgie, Švýcarska, Německa, Anglie, Ruska, USA a Austrálie.

Šachový vlak. Autor: České dráhy

Šachový vlak.
Autor: České dráhy

„Mezinárodní turnaj šachistů na palubě vlaku vnímám jako jedinečnou sportovní událost a zároveň jako symbol spolupráce se zahraničními partnery. Vloni s německými a rakouskými, letos se slovenským a příští rok polskými,“ uvedl šéf Českých drah Pavel Krtek.

Šachový vlak bude složený ze šesti vagonů s hracími stoly, vozu pro doprovod, jídelního a zavazadlového vozu. Místo v něm vyjde na 4990 korun, místo pro nehrající doprovod stojí 3490 korun. Čtenářům deníku Zdopravy.cz zprostředkuje atmosféru ve vlaku předseda představenstva hotelové sítě EA Hotels Josef Bára, jinak též vášnivý šachista.

Šachový vlak. Autor: České dráhy

Šachový vlak.
Autor: České dráhy

Tagy Šachový vlak
Žádné komentáře