egoe-plus
Autobusy Elektromobilita

SOR získal velké zakázky na elektrobusy, do Rumunska jich dodá celkem 72

Autobos SOR ENS 12. Foto: SOR
Autobos SOR ENS 12. Foto: SOR

Tuzemský výrobce autobusů SOR Libchavy uspěl ve třech velkých soutěžích na dodávku nových elektrobusů v Rumunsku. Do měst , Turda, Brašov a Zalău dodá celkem 72 svých elektrobusů. Získání nových zakázek potvrdil obchodní ředitel SOR Filip Murgaš.

Firma už letos finišuje se zakázkou pro město Turda, kterou získal loni na konci roku. Do města dodá deset elektrobusů EBN 9,5 a deset EBN 11. mSoučástí je i dvacet pomalých nabíječek a dvě rychlonabíječky.

Celkem 32 elektrobusů dodá firma do Brašova, půjde o typ ENS 12. První elektrobusy má dodat firma v květnu příštího roku, všechny do února roku 2021. Celkem jde o zakázku v hodnotě 448 milion korun, město navíc chystá soutěže na další elektrobusy.

Dvacet nových elektrobusů dodá SOR do města Zalău, půjde o deset ENB 9,5 a deset ENS 12. „Většinou jde o zakázky financované z evropských fondů,“ dodal Murgaš. V případě Brašova jde o 80 %. Zakázka má hodnotu v přepočtu 316 milionů korun.

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Ryk Mat

Mor. Továrna by měla vyhořet a majitelé zemřít. Jejich produkty uráží už samotné slovo vkus a jsou bezkonkurenčně nejhlučnější a uspořádání interiéru v nich je katastrofické.

Jedine vlaky

SOR a kvalita spolu nesouvisí, alespoň u městských autobusů NB z Brna.

Přemek

Současná produkce SORu vykazuje chválihodné zvýšení konstrukční a výrobní kvality. Chce se věřit, že se to týká i ENB a ENS. Pokud by tomu tak nebylo, vedení SORu by projevilo svou nezodpovědnost a podřezalo by si větev, na níž sedí.

Původní Pražák

No nevím. Podnikatelský plán majitelů SOR mi nepřijde nastavený na dobytí Evropy kvalitními výrobky, ale na „zmenežovani“ výběrových řízení v Cesku a na Slovensku, kde prodaji cokoliv. Taková ŠkodaTransportation v dobách největší slávy.

Mairoslav

Budeme jim gratulovat a přát, autobus ENS máme ve Frýdku-Místku a přijde mi jako autobus kvalitně zpracovaný, prostorově dobře řešený, tak proč ne, třeba tímto typem vozu SOR získá renomé, rýpat umí každý, není důvod nepřát úspěch.

os.ka.rek

Chudáci Rumuni.

Tady na Moravě

Nějaký argument by nebyl, nebo si jen hahaha kopneme do SORu?

Zatím se jejich nové elektrobusy ukazují jako velmi spolehlivé.

Petr

Jsou velmi spolehlivé . Jen by měli dodávat ke každému x-tému kusu odtahové auto jako přidanou hodnotu .

Petr

V současné době se jedná o nejhorší vyráběné autobusy na světě.

Onkel

To je váš odborný názor nebo plácnutí to vody