SOR testuje svůj elektrobus v Berlíně, chce proniknout více na západní trhy

Elektrobus SOR v Berlíně. Autor: SORElektrobus SOR v Berlíně. Autor: SOR

Společnost SOR Libchavy začala poprvé testovat svůj elektrobus SOR EN 12 Electric v Německu v běžném provozu. Na linku 204

Společnost SOR Libchavy začala poprvé testovat svůj elektrobus SOR EN 12 Electric v Německu v běžném provozu. Na linku 204 ho nasadil berlínský dopravní podnik BVG. Testování probíhá od 29. ledna do 9. února. SOR se přihlásil do tendru na pořízení 100 elektrobusů pro berlínskou městskou hromadnou dopravu.

„Jednou z podmínek bylo, že zájemce musí zapůjčit vozidlo ke krátkodobému testu,“ vysvětlil Roman Tichý ze SOR Libchavy. BVG testuje elektrobusy různých výrobců na lince 204 od loňského roku. Trasa linky vede mezi nádražím Südkreuz a berlínskou zoologickou zahradou.

Elektrobus SOR v Berlíně. Autor: SOR

Elektrobus SOR v Berlíně.
Autor: SOR

SOR vyrostl na zakázkách hlavně pro český a slovenský trh, v poslední době se snaží dostat více i na západovevropské trhy. „Firma se již pátým rokem snaží prosadit na trzích v Německu, Švýcarsku a Rakousku. Dodnes jsme tam prodali přes 200 autobusů,“ řekl Tichý.

V případě elektrobusů zatím na západ SOR dodal jeden elektrobus EBN 9,5 pro Stadtwerke Bad Wörishofen v Německu a jeden EBN 8, který nyní provozují v Curychu.