egoe-plus
Autobusy

SOR je blízko velké zakázce na nové elektrobusy v Polsku

Autobos SOR ENS 12. Foto: SOR
Autobos SOR ENS 12. Foto: SOR

Společnost SOR Libchavy má na dosah dosud největší zakázku na elektrobusy v Polsku. Zároveň by šlo o jednu z největších dodávek elektrických autobusů v historii firmy. Český výrobce má dodat 20 elektrobusů dopravnímu podniku ZTM Lublin.

SOR je podle polského serveru InfoBus.pl jediným uchazečem v soutěži, kde nabídl elektrobusy ENS12. „Pokud zakázka vyjde, bude to pro nás dosud největší dodávka elektrobusů do Polska,“ řekl obchodní ředitel SOR Libchavy Filip Murgaš.

Polský dopravce soutěží zakázku na elektrobusy už podruhé, první tendr zrušil. SOR nabídnl v nové soutěži cenu 44,86 milionu polských zlotých a tím byl o 115,6 tisíce zlotých na autobus levnější než nejlevnější nabídka z prvního kola.

Dosud největší zakázka SOR Libchavy na elektrobusy byla do Košic, kde firma získala smlouvu na 30 elektrobusů, dvacet autobusů na baterie dodala firma do Hradce Králové a osmnáct elektrobusů do Bratislavy. Dopravci zatím vozidla na baterie kupují hlavně díky štědrým dotacím.

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PetrB

Tak at jim nezapomenou dodat vozy, ktere si opravdu objednaji 😂

železničář v důchodu

Něco v tom smyslu jsem chtěl napsat také …

noerf

PetrB: Elektrobusy jsou v pohodě, SOR je vyrábí sériově již devět let. Takže již se daji hodnotit provozní data po 3/4 předpokládané životnosti (12 let).