SOR dodá pět elektrobusů do Prešova

Elektrobus SOR EBN 8 pro MHD Hranice, foto: 3ČSADElektrobus SOR EBN 8 pro MHD Hranice, foto: 3ČSAD

SOR Libchavy vyhrál další zakázku na dodávku elektrobusů. Do Prešova dodá pět elektrických midibusů EBN 8, které postupně nahradí v

SOR Libchavy vyhrál další zakázku na dodávku elektrobusů. Do Prešova dodá pět elektrických midibusů EBN 8, které postupně nahradí v provozu midibusy Rošero First jezdící na diesel.

Podpis kontraktu oznámil Dopravný podnik města Prešova (DPMP) na svých stránkách. Součástí smlouvy je i dodávka nabíječek a dalšího příslušenství. Midibusy mají jezdit na linkách 20, 27, 41, a 42.

Klimatizované midibusy budou mít nízkopodlažní vstup při obou dveřích, vybaveny budou informačním systémem včetně LCD panelů. V madlech budou USB nabíječky, výbavou bude i kamerový systém v interiéru i pro sledování situace kolem vozidla. Midibusy budou vybaveny automatickým sčítačem cestujících. Do jednoho vozu se vejde 16 sedících a 37 stojících cestujících. Na jedno dobití ujedou 130 km.

Nová vozidla mají být dodána do 15 měsíců. Hodnota zakázky je 1,8 milionu eur, 95 % nákladů zaplatí dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. V areálu DPMP v Bardejovské ulici bude pět nabíječek pro pomalé noční nabíjení a jedna pro rychlé nabití.

Tagy Dopravný podnik mesta Prešova Prešov SOR SOR EBN 8 SOR Libchavy
6 komentářů