LOT 3a leaderboard

Šmídl koupil od zbrojaře Strnada Nika Logistics, plánuje rozvoj a růst

Modely kamiónů Iveco, foto: ŠmídlModely kamiónů Iveco, foto: Šmídl

Český logistický holding Vladimíra Šmídla kupuje 100% podíl v Nika Logistics. Veškerý majetek, závazky i značku koupil od průmyslového holdingu

Český logistický holding Vladimíra Šmídla kupuje 100% podíl v Nika Logistics. Veškerý majetek, závazky i značku koupil od průmyslového holdingu Czechoslovak Group (CSG) Jaroslava Strnada. Výše transakce nebyla uveřejněna.

Šmídl i Nika sídlí ve Východních Čechách, ale působí po celé republice. Nový majitel chce Niku dále rozvíjet a rozšiřovat. Po akvizici se zdvojnásobí počet vozidel i zaměstnanců holdingu – společně vlastní přes 500 vozidel a konsolidovaný obrat dosahuje 2 mld. korun. Nové pro holding Šmídl budou služby zaměřené na zemní práce a přepravu sypkých hmot. „Všechny divize společnosti NIKA plánujeme zachovat a počítáme s nimi i do budoucna. Díky jejím sedmi pobočkám budeme v rámci holdingu blíže našim zákazníkům a není tajemstvím, že máme ambici se stát největší českou logistickou firmou, ať již přirozeným růstem nebo prostřednictvím dalších akvizic,“ uvedl Radek Odstrčil.

Vedení holdingu chce obě značky zachovat.

CSG touto transakcí opouští logistiku a dále se bude zaměřovat na průmysl. Ve vlastnictví má automobilky Tatra, Avia i několik zbrojních podniků.

Tagy Czechoslovak Group Nika Šmídl
Žádné komentáře