cargo

SmartWings nasadily Boeing 737 MAX do letového řádu, z Prahy začne létat od února

SmartWings B737 MAX, foto: Travel ServiceSmartWings B737 MAX, foto: Travel Service

Letecká společnost Travel Service už zveřejnila, kam začne létat se svým nejnovějším letadlem Boeing 737 MAX 8. Od 4. února

Letecká společnost Travel Service už zveřejnila, kam začne létat se svým nejnovějším letadlem Boeing 737 MAX 8. Od 4. února se nový přírůsek ve flotile objeví na linkách z Prahy do Dubaje, Londýna, Moskvy a Marsa Alam.  Oproti původním plánům se objeví i na kratších linkách.

Vyplývá to z rezervačního systému SmartWings.  Zatím s prvním letadlem počítá na nasazení do čtyř destinací. O novince v rezervačním systému informoval jako první server Routes Online.

První let na pravidelné lince má Travel Service naplánovaný na 4. února, kdy se vydá do Dubaje. Stejné letadlo má na lince létat v neděli a ve středu. Od 8. února se objeví na lince z Prahy do Londýna – Gatwicku, ta je i nejlevnějším způsobem, jak se k letu novým letadlem dostat. Jednosměrné letenky přesahují lehce tisícikorunu. V letovém řádu je zatím pouze do 22. února. Stejná data jsou i u linky z Prahy do Egypta do Marsa Alam. Od 12. února by se mělo letadlo objevit i na lince do Moskvy, také pouze jednou týdně (pondělí).

Travel Service už dříve oznámil, že s novým letadlem začne létat hlavně do vzdálenějších destinací, například na Kanárské ostrovy, do Ománu či na Kapverdy.

Zatím prvním dopravcem v pravidelném provozu s novým boeingem v Praze je flydubai, na linku do Dubaje ho nasazuje od 23. prosince. Zatím ale ne každý den, například dnes letí s boeingem 737-800.

Travel Service má první Boeing 737 MAX 8 přebrat během ledna. Na twitteru se již objevily snímky hotového letadla před prvním zkušebním letem, ještě bez laku.

Tagy boeing 737 MAX 8 smartwings Travel Service
Žádné komentáře