Letecké společnosti Letectví

Smartwings chtějí expandovat do Německa, zakládají tam vlastní aerolinky

První přistání Boeingu 737 MAX 8 v barvách SmartWings na ruzyňské letiště. Foto: Letiště Praha
První přistání Boeingu 737 MAX 8 v barvách SmartWings na ruzyňské letiště. Foto: Letiště Praha

Letecká společnost Smartwings zakládá novou aerolinku pro provoz v Německu. Zprávu německého serveru FVW.de potvrdila mluvčí firmy Vlaďka Dufková.

Smartwings spojily podle serveru síly s manažery nedávno zkrachovalých Small Planet Airlines Deutschland. Provoz nového dopravce v Německu má začít v listopadu letošního roku.

Můžeme potvrdit, že Smartwings Group chce od listopadu prostřednictvím své dceřiné společnosti v Německu Smartwings Germany GmbH provozovat lety z německých letišť pod vlastní licencí,“ řekla Dufková. Na německý trh chce firma poslat nejméně jedno letadlo Boeing 737 MAX 8. Z Německa chce provozovat charterové i pravidelné lety.

U zrodu aerolinky má stát bývalý šéf Small Planet Oliwe Pavel a Andreas Wobig. Oba spolu už dříve pracovali pro Germanii, později pro Small Planet Deutschland. Loni firma zkrachovala, Germania padla letos.

Smartwings už v Německu působí, firma měla svoji bázi jeden rok i v Mnichově. Teď chce ale ukousnout větší část německého trhu než dosud.

Expanzí do Německa by dál stoupl podíl tržeb Smartwings ze zahraničí, firma má dceřiné firmy na Slovensku, v Polsku a Maďarsku, své zahraniční základny má také ve Francii či Izraeli. Dvě třetiny tržeb firmy má firma už mimo český trh.

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Michal

A co na to říká air FISCHER?

Očekávám razantní protiakci, např. rozšíření flotily o dva čínské drony z Alzy nebo tak něco.

Radan_64

Už jsem to tady někde psal že létám do Řecka už nějakou dobu z Berlína za cenu bez zavazadla za 23 až 89 EUR, a to Smart Wings má pořád cenu mezi 4000 až 5000 Kč za jednosměrný let. Už ted prodává easyJet Flexy letenky na léto za 89,-€
Zajímalo by mne čím chce Smart Wings Konkurovat v Němeku když to asi cenou nebude a nebo že by z Německa létaly výrazně levněji než z Prahy?

Jen tak

A ja timuz nekde napsal, ze trepes :)))

Koukal jsem uz odpoledne na ty uzasny letenky z berlina s easyjetem… konkretne tusim heraklion… na leto … a bylo to za desitku 😀

Miki

Tak to bude servisem 😀😀 a úžasným cateringem😁😁😁

Jiří

Né Maxíka ne, maj tam raději dát OK-TSH.

Jméno

Angažovali dva hrobníky…To je dobrý start. Ale při jejich flotile se není čemu divit. Nehospodařili náhodou minulý rok se ztrátou? Tak třeba jim Němci přisypou pár ojro do kasičky.

Tom

Ta ztráta byla v roce 2017, je lepší víc číst, a méně se domnívat….