Smartwings bez dalšího letadla. Ukrajinskému majiteli zakázali provoz

Airbus A320 společnosti YanAir. Foto: YanAirAirbus A320 společnosti YanAir. Foto: YanAir

Ještě včera letěl Boeing 737-400 ukrajinské letecké společnosti YanAir s klienty českých cestovních kanceláří z Prahy do Antalye a zpět

Ještě včera letěl Boeing 737-400 ukrajinské letecké společnosti YanAir s klienty českých cestovních kanceláří z Prahy do Antalye a zpět pod značkou Smartwings. Jeden z dopravců, které musí letos tuzemské aerolinky využít kvůli uzemnění letadel Boeing 737 MAX 8, ale už dnes létat nesmí.

Ukrajinský úřad civilního letectví mu zakázal dočasně provoz kvůli nedodržování bezpečnostních standardů. Pro Smartwings to znamená další komplikaci: letadlo nemohou využívat. Konkrétně jde o letadlo s registrací UR-CNP. Třicet let starý stroj začaly Smartwings využívat od soboty.

„Létalo pro Smartwings Hungary. Letadla společnosti YanAir nesmí aktuálně létat a platí to samozřejmě i pro UR-CNP,“ potvrdil Tomáš Brejcha ze skupiny Smartwings.  „Se společností YanAir jsme ve spojení a čekáme na bližší podrobnosti důvodu pozastavení provozu. Současně řešíme i možnou náhradu tohoto letadla pro případ, že by provoz YanAir byl pozastaven na delší dobu,“ dodal Brejcha.

Ukrajinský úřad civilního letectví podle agentury Unian vydal zákaz letů po důkladné kontrole bezpečnostních standardů YanAir, které mohou mít vliv na bezpečnost provozu.

Tagy smartwings Top Yan Air
27 komentářů