Slováci testují vlaky s vůní. Aby cestující pozitivně naladili.

Interiér vozů Bdmpeer společnosti ZSSK. Foto: Josef PetrákInteriér vozů Bdmpeer společnosti ZSSK. Foto: Josef Petrák

Slovenský státní dopravce Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK)  začal ve vybraných vlacích testovat různé vůně, které mají zpříjemnit cestování. „Čich je

Slovenský státní dopravce Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK)  začal ve vybraných vlacích testovat různé vůně, které mají zpříjemnit cestování.

„Čich je často podceňovaný smysl, která má ale velký vliv na naši náladu,“ vysvětluje firma v tiskové zprávě. Podle dopravce může příjemná vůně cestující pozitivně naladit a uvolnit. Proto s firmou Royal Scent spustila zkušební provoz vlaků s vůní.

Cestující se s novinkou mohou setkat ve velkoprostorových vozech 2. třídy (typ Bmpeer), které dopravce řadí na třech vlacích InterCity  mezi Bratislavou a Košicemi a u třech vlaků RegionalExpress (REX) mezi stanicemi Košice a Humenné.

Zařízení na vůni není součástí klimatizace, takzvaný aromatizátor říší vůni přirozenou cirkulací vzduchu. Zařízení má zdravotnický certifikát, neobsahuje alergeny.

Umístění aromatizátoru ve voze ZSSK. Foto: ZSSK

Umístění aromatizátoru ve voze ZSSK. Foto: ZSSK

První testování proběhlo už letos v únoru, teď běží třetí fáze, která potrvá do zahájení topné sezóny. „Během zkušebního provozu personál monitoruje reakce cestujících. Z nabízených vůní zatím byly jako nejpříjemnější vyhodnocené vůně bílý čaj s tymiánem, ibišek a zelený jetel s aloe.

Vlaky s vůní jezdí i v Česku, aromatizátor používá společnost Arriva ve svých motorových jednotkách.

Tagy ZSSK
Žádné komentáře