Automobily Logistika Silnice Zprávy

Skupina C.S. Cargo loni zlepšila provozní zisk, tržby stagnují

Kamion. Autor: C.S. Cargo
Kamion. Autor: C.S. Cargo

Holdingu C.S. Cargo podnikatele Jana Blaška se loni podařilo vylepšit provozní hospodaření. Podle konsolidovaných výsledků skupiny vzrostl provozní zisk před úroky a zdaněním (EBIT) o třetinu na 151 milionů. Tržby stagnovaly na 4,6 miliardy korun.

Celkové výsledky jedné z největších dopravních skupin v zemi se pak pohybují kolem nuly. Loni byla nula červená (minus devět milionů), předloni černá (plus dva miliony). Holdingu totiž podle zprávy v obchodním rejstříku vzrostly loni čisté finanční náklady o 24 milionů na 156 milionů. Ještě výrazněji se zvýšily náklady na zaměstnance (z 852 na 896 mil.).

Šéf firmy Aleš Willert je s výsledky spokojený. „V České republice se potýkáme s velkým tlakem zákazníků na cenu, tomuto trendu napomáhá i levná konkurence z východu. Zásadní je, že celé skupině C.S.Cargo se daří udržet ziskovost. Největším problémem pak, stejně jako celého trhu, je nedostatek řidičů a zvyšující se náklady,“ uvedl Willert.

Skupina C.S. Cargo holding zastřešuje vedle jičínské společnosti C.S. Cargo i zahraniční dcery v Polsku, Rusku a na Slovensku; do holdingu patří například i C.S. Cargo Air-Sea nebo C.S. Cargo Services. Většinu tržeb má holding z České republiky, Polska a Slovenska. Samotné jičínské C.S. Cargo loni zaznamenalo meziroční pokles tržeb o 75 milionů na 2,62 miliardy korun.

Někdejší vrcholový manažer PPF Blaško skupinu ovládá prostřednictvím svých maltských fondů Tuffieh od roku 2011, kdy ji jako výrazně zadluženou získal od Marka Lehečky a Petra Zvěřinského.