Automobily Zprávy

Škodě Auto chybí kanceláře. Zvažuje výstavbu velké budovy

Budova Škoda Auto, foto: Zdopravy.cz/Jan Sůra
Budova Škoda Auto, foto: Zdopravy.cz/Jan Sůra

Automobilka Škoda Auto chce postavit novou velkou kancelářskou budovu v Mladé Boleslavi, kam by sestěhovala své zaměstnance dosud roztříštěné po celém městě. Podle informací serveru Zdopravy.cz je zatím favoritem pozemek mezi Mladou Boleslaví a Kosmonosy v blízkosti montáže Octavií.

Škoda měla původně pro kanceláře vyčleněné takzvané administrativní centrum, které dříve sloužilo jako ubytovna. To ale už dávno nestačí a tak jsou zaměstnanci automobilky na více než deseti různých místech po Mladé Boleslavi. Takový stav ale zhoršuje možnosti domluvy a komunikace. Proto vznikla myšlenka postavit jednu velkou

Automobilka potvrdila, že o nové budově přemýšlí.„Z důvodu nedostatečných kancelářských kapacit v Mladé Boleslavi hledáme řešení, které by tuto situaci z dlouhodobého hlediska vyřešilo. Výstavba zcela nového administrativního centra je jednou ze zvažovaných možností. Žádné konkrétní rozhodnutí však prozatím nepadlo,“ řekl Tomáš Kubík, mluvčí automobilky.

Pozemek vhodný k nové budově je napravo od čtyřproudé silnice z Mladé Boleslavi do Kosmonos, patří Škodě Auto, dnes je volný a nevyužitý. Jinde v Mladé Boleslavi či na jejích okrajích prakticky volná místa nejsou, zejména okolí města je dnes zaplaveno sklady a dodavateli automobilky.

Škoda už přitom část kancelářských zaměstnanců dříve přestěhovala jinam. V roce 2012 přesunula zaměstnance pro prodej a marketing na českém trhu do Prahy do budovy Filadelfie na Praze 4. Firma to vysvětlovala tím, že se chtěla přiblížit hlavním obchodním partnerům.

PartneřiCSCARGO
RSD
czechtoll

Krátce

Nadcházející akce

  1. Zážitková turistika v pražském metru

    14. prosince
  2. Křivoklátský expres

    14. prosince - 15. prosince