Škodě Auto chybí kanceláře. Zvažuje výstavbu velké budovy

Budova Škoda Auto, foto: Zdopravy.cz/Jan SůraBudova Škoda Auto, foto: Zdopravy.cz/Jan Sůra

Automobilka Škoda Auto chce postavit novou velkou kancelářskou budovu v Mladé Boleslavi, kam by sestěhovala své zaměstnance dosud roztříštěné po

Automobilka Škoda Auto chce postavit novou velkou kancelářskou budovu v Mladé Boleslavi, kam by sestěhovala své zaměstnance dosud roztříštěné po celém městě. Podle informací serveru Zdopravy.cz je zatím favoritem pozemek mezi Mladou Boleslaví a Kosmonosy v blízkosti montáže Octavií.

Škoda měla původně pro kanceláře vyčleněné takzvané administrativní centrum, které dříve sloužilo jako ubytovna. To ale už dávno nestačí a tak jsou zaměstnanci automobilky na více než deseti různých místech po Mladé Boleslavi. Takový stav ale zhoršuje možnosti domluvy a komunikace. Proto vznikla myšlenka postavit jednu velkou

Automobilka potvrdila, že o nové budově přemýšlí. „Z důvodu nedostatečných kancelářských kapacit v Mladé Boleslavi hledáme řešení, které by tuto situaci z dlouhodobého hlediska vyřešilo. Výstavba zcela nového administrativního centra je jednou ze zvažovaných možností. Žádné konkrétní rozhodnutí však prozatím nepadlo,“ řekl Tomáš Kubík, mluvčí automobilky.

Pozemek vhodný k nové budově je napravo od čtyřproudé silnice z Mladé Boleslavi do Kosmonos, patří Škodě Auto, dnes je volný a nevyužitý. Jinde v Mladé Boleslavi či na jejích okrajích prakticky volná místa nejsou, zejména okolí města je dnes zaplaveno sklady a dodavateli automobilky.

Škoda už přitom část kancelářských zaměstnanců dříve přestěhovala jinam. V roce 2012 přesunula zaměstnance pro prodej a marketing na českém trhu do Prahy do budovy Filadelfie na Praze 4. Firma to vysvětlovala tím, že se chtěla přiblížit hlavním obchodním partnerům.