Škoda vytlačila BMW z českých ambasád. Superby dodá zadarmo

Škoda Superb Combi, zdroj: Škoda AutoŠkoda Superb Combi, zdroj: Škoda Auto

Ministerstvo zahraničních věcí obmění svůj vozový park na evropských ambasádách. Po letech končí u diplomatů značka BMW a čeká je

Ministerstvo zahraničních věcí obmění svůj vozový park na evropských ambasádách. Po letech končí u diplomatů značka BMW a čeká je přesedání do vozů Škoda Superb. Stát by za auta neměl zaplatil ani korunu.

Ministerstvo zahraniční věcí uzavřelo smlouvu na dodávku 55 nových superbů s dealerem Škody Auto Přerost & Švorc, který byl jediným zájemcem v soutěži na obnovu vozového parku pro část ambasád.

Vozidla zamíří na 34 zastupitelských úřadů České republiky po celé Evropě a rovněž doplní flotilu Ministerstva zahraničních věcí. „Jsem rád, že budou čeští diplomaté jezdit ve vozech Škoda Superb, přičemž díky předmětné smlouvě budeme mít vyřešenu otázku reprezentativní přepravy v evropských zemích. Současně se nám podařilo zachovat kontinuitu pravidelné bezúplatné obměny služebních vozů na Ministerstvu zahraničních věcí, což v důsledku znamená úsporu finančních prostředků státního rozpočtu,“ řekl náměstek ministra Miloslav Stašek. Všechna vozidla budou dodána v nejvyšším stupni výbavy Laurin&Klement s pohonem 4×4 a šestistupňovou převodovkou DSG

K výměně aut by mělo dojít během září až listopadu. Soutěž byla nastavena tak, že vítěz soutěže převezme i ojetá BMW a pak je na něm, co s nimi udělá. Naposledy ministerstvo takto vybíralo auta v roce 2012. BMW tehdy vyhrálo díky tomu, že bezplatně nabídlo o jedno auto více, než Škoda Auto.

Je to pro nás velmi prestižní záležitost.  Nasazení v diplomatických službách státu je jedinečnou symbiózou zastoupení České republiky a značky Škoda na mezinárodní scéně,“ dodal Luboš Vlček, ředitel Škoda Auto Česká republika.

Nejde ale o výměnu všech aut, které má diplomatický sbor v užívání. Ministerstvo současně hledá podle svého profilu zadavatele i jiné vozy, například ambasáda v Dillí poptává přímo model Škoda Kodiaq. „Bezúplatná obměna vozů vyšší střední třídy se týká převážně evropských úřadů. Škoda Auto není a nemůže být exkluzivním dodavatelem MZV, neboť zastupitelské úřady ČR se nacházejí i v mnoha zemích, kde předmětná automobilka zastoupena není,“ řekla mluvčí ministerstva zahraničních věcí Irena Valentová.

Ministerstvo zahraničních věcí současně hledá už další vozy, vypsalo soutěž na vozy vyšší kategorie. „Princip bezúplatné obměny však zůstává totožný,“ dodala Valentová.

Tagy bmw ministerstvo zahraničních věcí přerost a švorc Škoda Auto
Žádné komentáře