Škoda přišla s Číňany o miliardovou zakázku v Izraeli, ve hře zůstaly Alstom a Siemens

Souprava Škody Transportation pro Deutsche Bahn. Foto: Škoda TransportationSouprava Škody Transportation pro Deutsche Bahn. Foto: Škoda Transportation

Škoda Transportation vypadla z velkého tendru na dodávku 60 dvoupodlažních jednotek pro izraelské železnice. Do soutěže se hlásila společně s

Škoda Transportation vypadla z velkého tendru na dodávku 60 dvoupodlažních jednotek pro izraelské železnice. Do soutěže se hlásila společně s čínským výrobcem CRRC, o kterém se mluví i jako o možném kupci celé Škody. Zakázka má odhadovanou hodnotu kolem miliardy eur.

Izraelské železnice po loňském zúžení počtu soutěžících na šest provedly ještě další škrty a nechaly ve hře nakonec jen dva soutěžící na dodávku dohromady více než 330 vozů: Alstom a Siemens. Zprávu přinesl server International Rail Journal.

Ze hry jsou kromě Škody s Číňany také Bombardier, Stadler a Hitachi Rail. Škoda se do tendru spojila poprvé v historii s čínským výrobcem CRRC, který měl pomoci především s montáží.

Pro Škodu jde o problém nejen kvůli nepříliš dobrému zakázkovému naplnění na další roky, ale i s ohledem na možné debaty o prodeji firmy a vstupu CRRC. Koupi největším výrobcem železničních vozidel považuje řada médií za jistou už přes rok, transakce ale  stále není uzavřená.

Škoda má s novými zakázkami částečně i smůlu: letos přišla o desetimiliardový kontrakt pro National Express, kterému měla dodat příměstské vlaky pro dopravu v okolí Norimberka. Zadavatel ale kontrakt pro britského dopravce zrušil a tím pádem přišla o zakázku i Škoda. V létě vyhrála Škoda miliardovou soutěž ve Varšavě na nové tramvaje, tamní dopravní podnik ale tendr zrušil.

Tagy crrc izrael Škoda Transportation
Žádné komentáře