2206_CENDIS_sleva_jizdne_Zdopravy_728x90

Škoda Electric završila dodávku motorů a měničů pro automatické jihokorejské metro

Automatické vozy metra pro Inčchon. Pramen: Škoda TransportationAutomatické vozy metra pro Inčchon. Pramen: Škoda Transportation

První cestující by se novým metrem měli svézt v létě letošního roku; celkem jde o šest souprav.

Společnost Škoda Electric dokončila dodávku zařízení pro výrobu souprav automatického metra pro jihokorejské velkoměsto Inčchon. Pro finálního dodavatele, firmu Woojin, vyráběla Škoda „srdce a svaly“ nových vozidel, tedy motory a kompletní měničový systém. První cestující by se novým metrem měli svézt v létě letošního roku; celkem jde o šest souprav.

Pro Škodu Electric ze skupiny Škoda Transportation nešlo o první dodávku pro toto jihokorejské město nedaleko Soulu. Na dřívějších projektech pro Inčchon plzeňští spolupracovali se strojírenským gigantem Hyundai – Rotem, který byl tehdy dodavatelem vozidel.

„Při dalším rozšíření infrastruktury tamní podzemní dráhy již dodávku nového vozového parku zajišťoval jiný korejský výrobce, společnost Woojin. Přesto jsme opět zůstali dodavateli klíčové části vozidel. Je to důkaz toho, že finální zákazník, tedy dopravce v Inčchonu, je s naší důležitou subdodávkou z dlouhodobého hlediska spokojený,“ uvedl ředitel obchodu Škody Electric Karel Majer.

Motory a měničový systém, který pro korejskou firmu Škoda dodala, v těchto týdnech procházejí testy v rámci oživování nových souprav. „Škodovácké měniče zajišťují vlastní pohyb vozidla a veškeré další související funkce, jako je například napájení klimatizace prostoru pro cestující, chlazení všech vozidlových komponent nebo nabíjení vozidlové baterie,“ doplnil projektant ze Škody Electric Miroslav Jokl.

Automatické vozy metra pro Inčchon. Pramen: Škoda Transportation
Tagy Jižní Korea metro Inčchon Škoda Electric
Žádné komentáře