Škoda Electric dodá bateriové nakláněcí trolejbusy do bulharského Plevenu

Trolejbus 26 Tr pro Pleven. Autor: Škoda ElectricTrolejbus 26 Tr pro Pleven. Autor: Škoda Electric

Plzeňská Škoda Electric získala další trolejbusovou zakázku v Bulharsku. Městskému dopravnímu podniku v Plevenu dodá 14 trolejbusů. „Vozidla budou mít

Plzeňská Škoda Electric získala další trolejbusovou zakázku v Bulharsku. Městskému dopravnímu podniku v Plevenu dodá 14 trolejbusů.

„Vozidla budou mít trakční baterie pro možnost autonomní jízdy. Dopravce je tak může nasadit i na trasy, kde není trolejové vedení,“ uvedl obchodní ředitel Škody Electric Petr Kasenčák. Trolejbusy budou rovněž vybaveny takzvaným kneelingem, který usnadňuje výstup a nástup cestujících tím, že se vůz nakloní až k hraně chodníku.

Nejde o první zakázku Škody pro Pleven. Ve městě jezdí už od roku 2014 čtyřicet trolejbusů z Plzně. Vozy ze stejné série jezdí i v Burgasu, Varně a Staré Zagoře. Další desítky trolejbusů z dílen plzeňské firmy vozí cestující v bulharské metropoli Sofii. Škoda v minulosti dodala do Bulharska více než 500 trolejbusů.

Celkem plzeňská Škoda za dobu existence trolejbusové výroby dodala na tuzemský i zahraniční trh více než 14 tisíc trolejbusů.

Tagy bateriové Bulharsko Pleven Škoda Electric trolejbusy
2 komentáře