Doprava ve městě Trolejbusy Zprávy

Škoda Electric a Solaris dodají trolejbusy pro rumunské město Târgu Jiu

Trolejbus Škoda/Solaris. Pramen: Škoda Electric
Trolejbus Škoda/Solaris. Pramen: Škoda Electric
Celkem bude v Rumunsku jezdit více než 170 trolejbusů s výzbrojí ze Škodovky

Škoda Electric získala další trolejbusovou zakázku v Rumunsku. Zajistí kompletní elektrovýzbroj 11 trolejbusů pro město Târgu Jiu. Dodavatelem nových trolejbusů pro rumunského zákazníka je společnost Solaris, která vyrobí karosérie.

„Škoda Electric zajistí i finální montáž trolejbusů a testování vozidel v Plzni. Cestující se mohou těšit na maximální pohodlí – vozy budou například plně klimatizované,“ uvedl obchodní manažer Škody Electric Pavel Kuch. Doplnil, že trolejbusy s českou elektrovýzbrojí budou jezdit již v osmi rumunských městech.

Dvanáctimetrová vozidla pro Târgu Jiu budou mít bezbariérový přístup, Wi-Fi nebo kamerový systém. Snazší nástup a výstup pasažérů je usnadněn pomocí takzvaného kneelingu, kdy se trolejbus v zastávce nakloní až k hraně chodníku.

V Rumunsku se Škodě Electric v posledních letech daří. Celkem bude v Rumunsku jezdit více než 170 trolejbusů s výzbrojí ze Škodovky. Slouží například v Kluži, Brašově, Temešváru, Galati nebo Baia Mare.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
MHD

Obchodní manažer, pan Kuch slibuje maximální pohodlí. V tom případě můžeme očekávat sklopné sedačky z autokaru. 🙂

Pája

Jsou některé vozy pro Rumunsko parciální?

Twix

Po rychlém googlení jsou aspoň v Brašově parciální kloubová Trollina (oni si tam v centru zrušili část trolejí, tak asi proto), ale už jsem nezkoumal jestli mají výzbroj Škoda.

Láďa

Solaris a Škoda,,, tato spolupráce je Top ,, ať v Rumunsku dlouho a dobře slouží ,,,