Škoda dodá další vozy pro petrohradské metro, čeká na výsledek obří zakázky ve Varšavě

Vizualizace nového metra pro Petrohrad. Foto: Škoda TransportationVizualizace nového metra pro Petrohrad. Foto: Škoda Transportation

K sedmnácti soupravám metra v Petrohradu od společnosti OOO Vagonmaš ze skupiny Škoda Transportation přibude dalších sedm souprav NeVa. Za

K sedmnácti soupravám metra v Petrohradu od společnosti OOO Vagonmaš ze skupiny Škoda Transportation přibude dalších sedm souprav NeVa. Za zhruba 1,5 miliardy rublů dodá firma sedm šestivozových souprav.

Aktuální projekt navazuje na dvě předchozí dodávky metra do Petrohradu. Na „zelené“ Něvsko-vasileostrovské lince již úspěšně slouží sedmnáct našich moderních souprav. Vozy vykazují vysokou mírou disponibility. Nyní přibude dalších sedm, celkem tak bude v Petrohradu v provozu 24 souprav metra ze Škodovky,“ řekl předseda představenstva Škody Transportation Tomáš Ignačák.

Škoda má ve Vagonmaši 51% podíl. Dodávky. Dodávky nových souprav začnou ještě před koncem roku 2018, dokončení dodávek je plánováno v 1. pololetí roku 2019. Nejnovější soupravy metra jsou vyráběny podle technologií a know-how společnosti Škoda Transportation. „Nové soupravy budou inovovány na základě bohatých zkušeností z provozu v Petrohradě. Disponují například novým typem dveří s elektrickým pohonem, možností automatického vedení vlaku, nebo mají speciální úpravy interiéru pro cestující s omezenou schopností pohybu,“ vysvětluje Sales area director Škody Transportation Vladislav Kozák. Oproti stávajícím soupravám díky rekuperaci při brzdění mají až o čtvrtinu nižší spotřebu, nový je také vnější a vnitřní kamerový systém.

Škoda je aktuálně ve hře i v další velké zakázce na metro v jiné zemi: ve Varšavě. Tam nabídla nejnižší cenu v zakázce za téměř 10 miliard korun na 37 nových souprav. Cena ale nehraje jedinou roli. Soutěž dál běží.

Tagy metro OOO Vagonmaš Petrohrad Škoda Transportation
Žádné komentáře