Automobilový průmysl Automobily

Škoda Auto přebere zodpovědnost za aktivity celého koncernu v Indii

Gurpratap Boparai, šéf Skoda Auto India Private Ltd. Autor: Škoda Auto
Gurpratap Boparai, šéf Skoda Auto India Private Ltd. Autor: Škoda Auto

Automobilka Škoda Auta bude řídit aktivity mateřské skupiny Volkswagen v Indii. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě. V souvislosti s tím přebere Škoda i koncernovou zodpovědnost za platformu MQB A0, na které budou založené nové vozy. Jde o německou zkratku pro modulare Querbaukasten, což je modulární stavebnice pro vozy s motorem uloženým napříč.

Z platformy MQB (MQB-A0-IN) budou vycházet všechny modely, které se v budoucnu budou v Indii vyvíjet a vyrábět. Celý projekt koncern nazval INDIA 2.0. Představení prvního modelu značky Škoda založeného na platformě MQB-A0-IN je plánováno na rok 2020.

„Jsme pevně přesvědčeni o tom, že jsme společně se značkou Volkswagen po roce a půl intenzivní práce nalezli vhodný postup, abychom na indický trh uvedli ty správné vozy ve správný čas,“ uvedl předseda představenstva Škody Auto Bernhard Maier.
Právě před rokem a půl dostala Škoda Auto koncernový úkol vypracovat plán na dlouhodobou modelovou ofenzivu značek Škoda a Volkswagen na indickém trhu. „Koncern Volkswagen nás pověřil tímto zodpovědným úkolem a ještě více tak zdůraznil svou důvěru v kompetence týmu Škoda Auto,“ doplnil Maier.

Jako hlavní výhody MQB uvádí firma standardizaci dílů, jejich rozměrů a tím i výrobních procesů, což snižuje náklady a zkracuje dobu výroby. MQB podle Škody zvyšuje pružnost při vývoji nových vozidel. Těžiště vývoje nových modelů bude právě v Indii.

Škoda je na indickém subkontinentu aktivní od roku 2001, loni tamním zákazníkům dodala 17100 vozů (meziročně o 31 procent více). Skoda Auto India Private Ltd. nabízí čtyři modelové řady: Rapid, Octavia, Superb a Kodiaq. Rapid se vyrábí v továrně v Puné, Octavia, Superb a Kodiaq jsou vyráběny v Aurangábádu, kde sídlí ústředí společnosti. Škoda Auto zároveň přebírá koncernovou zodpovědnost i za Rusko.

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Michael

To bude určitě nějaký paskvil pro Indy, si asi koncern myslí, že tam prodaj všechno možný, maximálně tak fabie a rapidy, takovej ten odpad co u nás už moc lidí chtít nebude, klesají jim prodeje, tak se musí cpát jinam

Lvcas

škodovka se snaží furt někam expandovat, ale nedokáže vymyslet auta do budoucna, furt dokola budou těžit ropu až jednou dojde.. aspon, že ten hyundai se snaží o auta na vodík…

Chachar Budvar

Koberečky umí nejlíp Indové, jak známo 🙂 Určitě i do aut:)