Automobilový průmysl Automobily

Škoda Auto odhalila facelift Superbu, poprvé ho ukáže na hokejovém šampionátu

Skica Škody Superb po faceliftu. Foto: Škoda Auto
Skica Škody Superb po faceliftu. Foto: Škoda Auto

Nejdražší model v nabídce Škody Auto čeká letos po čtyřech letech modernizace. Automobilka dnes budoucí podobu Škody Superb zveřejnila zatím jako skicu, světovou premiéru pak bude mít na netradičním místě: hokejovém mistrovství světa v Bratislavě.

Facelift přinese hlavně drobné designové změny. Poprvé bude u Superbu například namísto loga nápis Škoda. Jde o novinku, s kterou automobilka přišla poprvé u modelu Scala, jiné jsou přední i zadní světlomety.  Škoda zatím další detaily o modernizovaném voze neuvedla, pouze se omezila na konstatování, že „modernizovaný špičkový model potvrzuje ambici značky Škoda nabízet vozy nejvyšší kvality, disponující vynikající nabídkou prostoru a četnými prvky výbavy, obvyklými pro vozy vyšších tříd.“

Už dříve automobilka uvedla, že Superb by měl být jako první i ve verzi s plug-in hybridním pohonem.

Stávající verze Superbu se prodává od roku 2015; vznikala ještě v době, kdy automobilku vedl Winfried Vahland a šéfdesignérem byl Jozef Kabaň. Žádný z nich už v automobilce není. Vahland skončil v době aféry Dieselgate a nakonec zakotvil v představenstvu Volva, Kabaň po přechodu do BMW nedávno nastoupil do Rolls-Royce.

Česká automobilka si pro premiéru vybrala nezvyklé místo: sportovní halu v Bratislavě, kde se bude konat mistrovství světa v hokeji. Automobilka tím chce připomenout, že již od roku 1993 je partnerem šampionátu.

Škodě by měl omlazený Superb pomoci navýšit jeho prodeje. Za první čtvrtletí jich Škoda prodala 28 200, o čtvrtinu méně než v prvních třech měsících loňského roku.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Raddie

Víte, jak se měl Superb jmenovat původně? Škoda Passat Plagiat

Alexandr Mikulka

Ty seš úžasně vtipnej až na to, že Superb je zcela přiznaný klon Prasáka s lepším poměrem cena/hodnota.

železničář v důchodu

První presentace na hokejovém MS je určitě dobrý marketingový nápad (jak pro auto, tak i pro hokejové MS) = „palec nahoru“! A je škoda, že tak chytře nemyslí v mnohých jiných našich firmách …

Ic540

železničář v důchodu. Zajisté Jste myslel třeba ČD tou jinou firmou…😀
Než se dobrali k současnému barevnému facelitu, tak to bylo takové cirkusové to barevné řazení v některých vlacích…😀

Poudy

Dej si sprchu ic540.