egoe-plus
Automobilový průmysl Automobily Elektromobilita

Síť AAA Auto prodala do září o 12 procent více aut, nejrychleji roste v Polsku

Autobazar. Foto: AAA Auto
Autobazar. Foto: AAA Auto

Síť autocenter AAA Auto, kterou provozuje skupina AURES Holdings, zvýšila letos za první tři čtvrtletí meziročně prodeje o 12 procent na 64 tisíc vozů. Za celý rok rok počítá s číslem 84 tisíc prodaných aut, čímž překoná svůj deset let starý rekord (cca 80 tis.). Vedení skupiny to dnes uvedlo na tiskové konferenci.

Nejrychleji rostou firmě prodeje v Polsku, kde se meziročně zvýšily o téměř 50 procent. V příštím roce se tam mají otevřít čtyři nové pobočky s kapacitou 300 až 500 aut ve městech nad 300 tisíc obyvatel. „Celkově tak plánujeme zhruba zdvojnásobit nabídku aut z aktuálních zhruba 1400 na 2500 až 3000 aut v nabídce během pouhého roku,“ uvedla generální ředitelka Karolína Topolová.

Velikost poboček v Polsku je přitom zhruba dvojnásobná, než je standard české i slovenské sítě. Průměrná česká pobočka mimo velká města má na skladě 200 až 250 aut. Podle Topolové se nyní skupina soustředí v Polsku na region Slezska a v následujících třech letech chce postupovat na sever ke Gdaňsku a Gdyni.

Po více než dvou letech AURES Holdings otevře příští rok novou pobočku sítě AAA Auto také v České republice a v Maďarsku. Koncem příštího roku by tak měla síť zahrnovat 50 autocenter a s prodeji se dostat ke 100 tisícům vozidel.

Prostor k růstu prodejů přitom vidí i v zaměření na vozy s alternativními pohony. „Po letech stagnace lze podle prodejů nových vozů s alternativními pohony očekávat i jejich boom mezi ojetinami. V bazarech se konečně více objevují hybridy a elektromobily. Prodej elektromobilů je u nás letos trojnásobný, u CNG více než dvojnásobný,“ uvedl provozní ředitel AAA Auto Petr Vaněček.

Vývoj směrem k alternativám podle něj urychlí zahájení prodeje elektromobilů a plug-in hybridů Škoda v příštím roce a také minulý týden Evropským parlamentem požadované „drastické“ snížení emisí automobilů od roku 2030.

 

Top 10 nejprodávanějších vozů v síti AAA AUTO, leden – září 2018
Česko Slovensko Maďarsko Polsko
1. Škoda Octavia Škoda Octavia Opel Astra Opel Astra
2. Škoda Fabia Škoda Fabia Suzuki Swift Ford Focus
3. Volkswagen Passat Volkswagen Passat Ford Focus Škoda Octavia
4. Škoda Superb Volkswagen Golf Škoda Octavia Škoda Fabia
5. Hyundai i30 Škoda Superb Suzuki Ignis Volkswagen Golf
6. Ford Focus Opel Astra Opel Corsa Renault Clio
7. Volkswagen Golf Kia Ceed Volkswagen Passat Renault Megane
8. Ford Mondeo Ford Focus Volkswagen Golf Ford Mondeo
9. Škoda Yeti Kia Sportage Ford Mondeo Hyundai i30
10. Renault Megane Renault Megane Renault Megane Volkswagen Passat

 

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bajcur St.

Hele já si kupoval zrovna Passata, je to pěkný, robustní a spolehlivý auto a zrovna v áčkách mi dali ještě větší slevu, než za co to nabízeli, byl bych hloupej, kdybych do toho nešel a teď si pískam. Denně 30km na dojíždění a je v tom radost jezdit.

Valšánek Bohuslav

Ano, nemalý počet prodaných aut. Daří se jim díky dobré obchodní strategii, pro novější vykupované auta si i dojedou, vše vyřeší za vás, časově a finančně to vychází taky dobře, takže jejich expanze je celkem logická.

Valšánek Bohuslav

Ano, nemalý počet prodaných aut. Daří se jim díky dobré obchodní strategii, pro novější vykupované auta si i dojedou, vše vyřeší za vás, časově a finančně to vychází taky dobře, takže jejich expanze je celkem logická.

Ondřej Voříšek

Ten úspěch jim i přeji, jasně to ukazuje, že je to jeden z nějlepších autobazarů u nás.

Saphex

Přidám se k pozitivním recenzentům. Sami máme doma už třetí auto právě ze zmiňovaných AAA a nikdy nebyl žádný problém, proto se ani nedivím vzrůstajícím prodejům.

Valach František

S AAA mám jen samé dobré zkušenosti a jsem za to rád. Již od nich mám třetí auto a nikdy jsem nemusel řešit reklamace, nebo jiné problémy se stavem auta.

Michael

Úctihodná čísla. Upřímě se nedivím, že se jim tak daří, lidé se k nim rádi vracejí, přeci jen, kde jinde koupit auto, že? Já od nich mám už druhé auto a nikdy jsem si nemohl na nic stěžovat 🙂

Robert Šindelář

Souhlas. Také od nich máme v pořadí již druhé zánovní auto. Rozhodně lepší nakoupit u nich, než kupovat zbytečně předraženou, naleštěnou funglovku. Nemluvě o jejich zákaznickém servisu, který je na opravdu špičkové úrovni.

Gabriela V.

Nedivím se, že se tak rychle rozšiřujou. Myslím si, že poskytujou lidem kvalitní a prověřená auta. Já jsem si pár let zpátky zakoupila VW Golf a byla jsem velmi spokojená.