cargo

Síť AAA Auto prodala do září o 12 procent více aut, nejrychleji roste v Polsku

Autobazar. Foto: AAA AutoAutobazar. Foto: AAA Auto

Síť autocenter AAA Auto, kterou provozuje skupina AURES Holdings, zvýšila letos za první tři čtvrtletí meziročně prodeje o 12 procent

Síť autocenter AAA Auto, kterou provozuje skupina AURES Holdings, zvýšila letos za první tři čtvrtletí meziročně prodeje o 12 procent na 64 tisíc vozů. Za celý rok rok počítá s číslem 84 tisíc prodaných aut, čímž překoná svůj deset let starý rekord (cca 80 tis.). Vedení skupiny to dnes uvedlo na tiskové konferenci.

Nejrychleji rostou firmě prodeje v Polsku, kde se meziročně zvýšily o téměř 50 procent. V příštím roce se tam mají otevřít čtyři nové pobočky s kapacitou 300 až 500 aut ve městech nad 300 tisíc obyvatel. „Celkově tak plánujeme zhruba zdvojnásobit nabídku aut z aktuálních zhruba 1400 na 2500 až 3000 aut v nabídce během pouhého roku,“ uvedla generální ředitelka Karolína Topolová.

Velikost poboček v Polsku je přitom zhruba dvojnásobná, než je standard české i slovenské sítě. Průměrná česká pobočka mimo velká města má na skladě 200 až 250 aut. Podle Topolové se nyní skupina soustředí v Polsku na region Slezska a v následujících třech letech chce postupovat na sever ke Gdaňsku a Gdyni.

Po více než dvou letech AURES Holdings otevře příští rok novou pobočku sítě AAA Auto také v České republice a v Maďarsku. Koncem příštího roku by tak měla síť zahrnovat 50 autocenter a s prodeji se dostat ke 100 tisícům vozidel.

Prostor k růstu prodejů přitom vidí i v zaměření na vozy s alternativními pohony. „Po letech stagnace lze podle prodejů nových vozů s alternativními pohony očekávat i jejich boom mezi ojetinami. V bazarech se konečně více objevují hybridy a elektromobily. Prodej elektromobilů je u nás letos trojnásobný, u CNG více než dvojnásobný,“ uvedl provozní ředitel AAA Auto Petr Vaněček.

Vývoj směrem k alternativám podle něj urychlí zahájení prodeje elektromobilů a plug-in hybridů Škoda v příštím roce a také minulý týden Evropským parlamentem požadované „drastické“ snížení emisí automobilů od roku 2030.

 

Top 10 nejprodávanějších vozů v síti AAA AUTO, leden – září 2018
Česko Slovensko Maďarsko Polsko
1. Škoda Octavia Škoda Octavia Opel Astra Opel Astra
2. Škoda Fabia Škoda Fabia Suzuki Swift Ford Focus
3. Volkswagen Passat Volkswagen Passat Ford Focus Škoda Octavia
4. Škoda Superb Volkswagen Golf Škoda Octavia Škoda Fabia
5. Hyundai i30 Škoda Superb Suzuki Ignis Volkswagen Golf
6. Ford Focus Opel Astra Opel Corsa Renault Clio
7. Volkswagen Golf Kia Ceed Volkswagen Passat Renault Megane
8. Ford Mondeo Ford Focus Volkswagen Golf Ford Mondeo
9. Škoda Yeti Kia Sportage Ford Mondeo Hyundai i30
10. Renault Megane Renault Megane Renault Megane Volkswagen Passat

 

Tagy 3Q AAA Auto Aures Holdings prodeje
9 komentářů