umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Automobily

Síť AAA Auto posiluje v Praze, otevřela pobočku v nákupní zóně. Prodeje jsou rekordní

Pobočka AAA Auto, ilustrační foto. Pramen: Aures Holdings
Pobočka AAA Auto, ilustrační foto. Pramen: Aures Holdings

V Praze se dnes slavnostně otevřela druhá pobočka sítě AAA Auto. Nové autocentrum vzniklo v nákupní zóně Čestlice a nabízí 180 vozů. Celková nabídka „Áček“ v regionu Prahy je tak nyní více než 2500 aut. Skupina AURES Holdings, která síť autocenter AAA Auto provozuje, má ve čtyřech zemích 57 prodejních a výkupních poboček.

„Jde o první novou pobočku v Praze za posledních deset let. Před rokem 2008 jsme měli menší pobočku v Praze-Řepích, ale od té doby dosud v Praze fungovala pouze centrála v Dolních Chabrech,“ uvedl provozní ředitel sítě AAA Auto Petr Vaněček. Podle něj autocentrum v Dolních Chabrech již kapacitně obyvatelům Prahy a spádových oblastí nestačilo.

Firma očekává, že se s prodeji na nové pobočce rychle dostane na více než 120 vozů měsíčně. Nadpoloviční podíl v nabídce mají zaujímat zánovní vozy s parametry značky Mototechna. Pobočka je vybavena vlastním servisem a výkupním centrem. Celková investice do spuštění autocentra činila čtyři miliony korun. Hodnota vystavených vozů je přibližně 60 milionů korun.

Síť AAA Auto za deset měsíců letošního roku na čtyřech trzích (Česká republika, Slovensko, Polsko, Maďarsko) prodala 73 tisíc vozů, ke konci roku očekává překonání loňského rekordu (83 tisíc). Rekordy lámou především prodeje v Polsku, kde chce firma příští rok nejvíce expandovat.

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
David Fritsch

Je dobře, že se rozrůstají. A zrovna pobočka v Čestlicích? Kolem jezdím celkem často, tak to se určitě podívám!

Chupi

Koupi u nich mohu jedině doporučit. Sám od nich mám auto dva roky a ani sebemenší závada. Dle mě jeden z top bazarů u nás.

Hojakar

Od kdy jsou Čestlice v Praze???

Jiří Kocurek

Parametry značky Mototechna? To jako že autorádio dodělej doma, anténu taky? Opěrky hlavy bych vám dát mohl, ale jsou v jiném voze, bylo by to za příplatek? (pozor na přízvuk ve slově příplatek)

Honza

Vůbec nechápu, kdo tam může jít pro auto. Nebo máte s nima někdo pozitivní zkušenost?

Kubrt

Já od nich mám auto, dost „neprémiový“ model, a už nějakých 8 let v pohodě slouží.

Vojta Charvát

Mám pozitivní zkušenost, dvojková octavie z Pražské pobočky drží už 5 let bez větších investic. Což si myslím, že za ty peníze splnilo mé očekávání na 100%. Rozhodně si nemám nač stěžovat.

Součis

Proč u nich auto nekoupit, či neprodat? Máte to bez starostí, máte jistotu, že Vám auto nikdy nikdo nezabaví (to už se mi třeba taky stalo pří nákupu přes inzerát) . Podle mě AAA mají smysl, velký výběr, solidní ceny a nikdo Vám to auto nevezme!

Nikča

Taky od nich mám dvojkovou fabii a nemohu si ji vynachválit. Koupě určitě nelituji.

Daniel Novák

Reklamní sdělení?