Letectví Zprávy

Singapore Airlines začaly útočit na trasu Praha – New York s cenami pod 10 tisíc korun

Letadlo A380 v barvách Singapore Airlines. Foto: Singapore Airlines
Letadlo A380 v barvách Singapore Airlines. Foto: Singapore Airlines

Společnost Singapore Airlines začne od začátku letního letového řádu nabízet spojení Prahy a New Yorku s nejčasnějším příletem do největšího amerického města. Poprvé v Česku začne útočit na nové zákazníky také cenou: letenku bude nabízet za ceny od 9 480 korun.

Novou nabídku dnes představil dopravce na tiskové konferenci. Rychlejší spojení umožní hlavně změna v letovém řádu Lufthansy, která zajišťuje dopravu mezi Prahou a Frankfurtem. Od začátku letního letového řádu přesune první ranní let už na 6.00, dosud létá o padesát minut později. To umožní návaznost na let Singapore Airlines do New Yorku, na přestup bude 1 hodina a 25 minut. V New Yorku přistane Airbus A380 v 11.10 tamějšího času. Zpáteční let odlétá ve 20.55 z New Yorku, ve Frankfurtu je v 10.40, v Praze ve 13.30. Rychlé spojení nabízí firmy zatím jen na letní letový řád, poté se má Lufthansa vrátit k odletu v 6.50 z Prahy.

Vidíme velmi silnou poptávku po letech mezi Prahou a New Yorkem,“ vysvětlil Kardien de Werker z evropského zastoupení Singapore Airlines. Dopravce podle něj přehodnotil své tarify i přístup ke zdejšímu trhu.

V obchodní politice dopravce, který pravidelně dostává nejvyšší, pětihvězdičkové hodnocení kvality, jde o velkou změnu. Dosud firma na českém trhu rozhodně neútočila příliš cenou. Transatlantické spojení pod deset tisíc korun je na českém trhu už od loňského roku poměrně běžné. Podle de Werkera projdou podobnou změnou i tarify směrem na východ, kde jsou jsou Singapurci pod tíhou konkurence především aerolinek z Perského zálivu.

„Pro české cestovatele je to určitě vynikající zpráva. Singapore Airlines jsou jednou z nejlepších leteckých společností na světě, takže se můžeme těšit na prvotřídní servis za velmi rozumnou cenu. Přílet v 11:10 je navíc nejčasnější čas, jaký dosud mohli Češi při cestě do americké metropole využít,“ komentoval novinku šéf letenkového portálu Letuška.cz Josef Trejbal.

Letenky jsou za takové ceny dostupné jen u prodejců letenek, web aerolinky dosud ani nenabízí možnost z Prahy letenky koupit.

Mezi Prahou a New Yorkem podle dat Letiště Praha loni letělo 75 tisíc cestujících, meziročně trh stoupl o 21 %.  „Trh na této trase je poměrně sezonní, kdy hlavní část poptávky je generována ve 2. a 3. kvartálu, tvoří 67 % roční poptávky,“ řekla mluvčí Letiště Praha Marika Janoušková. Podle ní ale roste poslední roky i provoz v posledním čtvrtletí.