Silnice I/38 z Mladé Boleslavi do Nymburka je už bez omezení, skončila oprava u Luštěnic

Oprava silnice. Ilustrační foto: ŘSDOprava silnice. Ilustrační foto: ŘSD

Dál pokračují práce ve směru z Mladé Boleslavi na Českou Lípu.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dokončilo dnes poslední z řady oprav, která letos komplikovala provoz řidičům a cestujícím na silnici I/38 mezi Mladou Boleslaví a Nymburkem. Mezi Libichovem a Luštěnicemi skončila oprava necelých čtyř kilometrů vozovkového krytu a odvodnění.

Součástí opravy byla také výměna bezpečnostních prvků, jakými jsou vodící sloupky či svodidla, a obnova dopravního značení. Zakázku za 74,26 milionu korun bez DPH provedla společnost Silnice Čáslav. Probíhala za provozu po polovinách vozovky. V pracovním úseku byl provoz řízen kyvadlově semafory nebo pověřenými pracovníky zhotovitele. „Dokončovací práce budou probíhat i nadále mimo vozovku, nebo ještě může dojít k lokálnímu a časově omezenému dopravnímu omezení v rámci tzv. posuvného pracovního místa,“ řekl Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

Už na počátku října skončilo omezení v úsecích Bratronice – Vlkava a Velké Zboží – Chvalkovice. Práce ještě probíhají na stejné silnici u Mladé Boleslavi ve směru na Českou Lípu. V Debři na mostě přes Jizeru skončila oprava pravé nosné konstrukce, nyní se opravuje levá část. Zaveden je zde kyvadlový provoz.

Tagy I/38 Ředitelství silnic a dálnic ŘSD Silnice Čáslav
Žádné komentáře