Silničáři se letos zaměří na opravy dálnic u Prahy, rozkopou D1 a D11

Stavba dálnice. Autor: MDČRStavba dálnice. Autor: MDČR

Ředitelství silnic a dálnic letos navýší investice do oprav dálnic a silnic I. třídy o desetinu; celkem tak vynaloží 11,4

Ředitelství silnic a dálnic letos navýší investice do oprav dálnic a silnic I. třídy o desetinu; celkem tak vynaloží 11,4 miliardy korun. V centru pozornosti se přitom ocitnou dálniční úseky v těsné blízkosti Prahy, především začátek D1 a D11.

Na D1 se silničáři letos pustí do oprav nejvytíženějšího úseku vůbec mezi Prahou a Mirošovicemi. Pro letošek mají naplánované opravy čtyř kilometrů mezi 12. a 16. kilometrem. Podle šéfa ŘSD Jana Kroupy ale nepůjdou hluboko do vrstev pod vozovkou, oprava by tak měla trvat jen zhruba čtyři měsíce.

Silničáři přitom ve všech případech dálničních oprav chtějí zachovat provoz ve čtyřech jízdních pruzích. Stavby by měly začít na jaře.

Delší oprava, která potrvá až dva roky, čeká osm prvních kilometrů dálnice D11. Na částečné uzavírky se musejí řidiči připravit i na D10, D8 nebo pražském okruhu. ŘSD chce přitom ve větší míře používat úsekové měření rychlosti, které zatím funguje na čtyřech místech D1.

Z celkových 11,4 miliardy spolknou dálnice zhruba čtyři miliardy, zbytek připadá na opravy silnic I. třídy.

Tagy D1 dálnice opravy ŘSD
6 komentářů