Silničáři budou opravovat dálnici D4 u Mníšku, omezí provoz

Dálnice D4, Mníšek pod Brdy. Pramen: ŘSDDálnice D4, Mníšek pod Brdy. Pramen: ŘSD

Po dokončení přejezdu by měl být provoz během oprav veden v každém směru dvěma provizorními jízdními pruhy v režimu 1/1+2.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zahájí v sobotu další opravu na dálnici D4, konkrétně na 3,5 kilometru dlouhém úseku Mníšek pod Brdy – Kytín. Oprava se týká pásu ve směru na Příbram a pravé části mimoúrovňové křižovatky na 18. kilometru Mníšek pod Brdy.

Zakázku získalo sdružení firem ČNEZ dopravní stavby a Silnice Group, když v tendru nabídlo cenu necelých 70 milionů korun. Předpokládaná cena byla téměř 105 milionů. Smluvní termín pro uvedení stavby do provozu je 45 kalendářních dnů.

Dálnice D4 u Mníšku vykazuje řadu vad, jako jsou vyjeté koleje, výtluky, praskliny nebo staré záplaty. Kromě nového povrchu se budou silničáři věnovat i vylepšení dálnice v podobě prodloužení odbočovacího a připojovacího pruhu, zrušena bude autobusová zastávka na znamení Mníšek pod Brdy, závod.

Před zahájením opravy vznikne nový přejezd středového dělícího pásu o délce 120 metrů, který bude sloužit pro převedení dopravy z pravého na levý jízdní pás. Po dokončení přejezdu by měl být provoz během oprav veden v každém směru dvěma provizorními jízdními pruhy v režimu 1/1+2. Bez omezení oběma by řidiči měli místem projet nejpozději v neděli 6. listopadu odpoledne.

Podobnou opravu provádělo ŘSD loni v létě na necelých šesti kilometrech mezi sjezdy Kytín a Dobříš-sever. Práce tehdy vyšly na zhruba 70 milionů korun. Aktuálně je na D4 omezení u Dobříše, kde ŘSD od dubna po polovinách bourá a znovu staví dálniční most.

Tagy D4 Mníšek pod Brdy ŘSD
2 komentáře