Signál už má více než polovina stanic metra, nově Chodov a Háje

Souprava metra na trase C. Foto: DPPSouprava metra na trase C. Foto: DPP

Do konce tohoto roku by tak LTE signál měl pokrýt metro v širším centru Prahy.

Vysokorychlostní síť LTE od minulého týdne pokrývá 33 stanic pražského metra, které má celkem 61 stanic. Nejnověji byl signál spuštěn na Chodově, na Hájích a v přilehlých tunelech. Do konce listopadu přibude LTE signál na trase C i na Opatově, oznámil Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP).

Po zahrnutí Opatova bude vysokorychlostní síť cestujícím dostupná v celém úseku trasy C od Nádraží Holešovice po konečnou stanici na Hájích.

DPP, konsorcium operátorů (O2 Czech Republic, T-Mobile Czech Republic, Vodafone Czech Republic) a společnost CETIN pracují na rozšiřování LTE sítě na dalších místech pražského metra. V průběhu listopadu by měly být pokryty stanice Národní třída a Náměstí Republiky, díky čemuž bude LTE signál v celém úseku trasy B od Smíchovského nádraží po Českomoravskou. V prosinci se sítě LTE dočkají cestující také ve stanicích Náměstí Míru, Nové Butovice a Hůrka. Do konce tohoto roku by tak LTE signál měl pokrýt metro v širším centru Prahy.

Zkraje příštího roku se pak síť rozšíří do stanic Flora, Radlická a Jinonice.

Aktuální stav pokrytí stanic a přilehlých tunelů pražského metra sítí LTE:
Trasa A:
Muzeum, Můstek, Staroměstská, Malostranská, Hradčanská, Dejvická, Bořislavka, Nádraží Veleslavín, Petřiny, Nemocnice Motol

Trasa B:
Českomoravská, Palmovka, Invalidovna, Křižíkova, Florenc, Můstek, Karlovo náměstí, Anděl, Smíchovské nádraží

Trasa C:
Nádraží Holešovice, Vltavská, Florenc, Hlavní nádraží, Muzeum, I. P. Pavlova, Vyšehrad, Pražského povstání, Pankrác, Budějovická, Kačerov, Roztyly, Chodov, Háje

Tagy dpp LTE mobilní signál v metru trasa C
13 komentářů