Cestovní ruch Letectví

Sichuan Airlines spojí i Prahu s Curychem, aerolinka objednala další Airbusy A350

A350. Foto: Airbus
A350. Foto: Airbus

Spojení mezi Prahou a Curychem rozšíří nečekaný dopravce. Čínská společnost Sichuan Airlines prodlouží svoji linku mezi Chengdu a Prahou až do Curychu.

Oznámení o novém spoji rozeslala aerolinka už cestovním kancelářím a prodejcům letenek, oficiálně ale ještě není nahrané v rezeravčním systému ani ho nepotvrdilo Letiště Praha. Začít má 26. března.

Airbus A330 by měl létat z Prahy do Curychu v pondělí, středu a v sobotu v 8:25, zpět v 11:25. Podle materiálu pro cestovky firma počítá s tím, že bude prodávat letenky i na svůj česko-švýcarský úsek. Ceny ale zatím neoznámila.

Nová linka by tak nepatrně rozšířila konkurenci na letech mezi Prahou a Curychem, kde dnes o přízeň cestujících bojují Swiss a Vueling.  Současně by byla i zajímavým zpestřením díky nasazení širokotrupého letadla. To si ale mohli cestující vyzkoušet už loni, když Swiss pravidelně na trase zaškoloval personál pro nové boeingy 777.

V Praze by se mohl na lince v budoucnu objevit i nový Airbus A350. Sichuan Airlines jsou jedním z dopravců, který létá do Prahy a zároveň má tato nová dálková letadla objednaná. Ke čtyřem letadlům objednaným v roce 2016 přibyla tento týden objednávka na dalších deset strojů A350-900.

Podle twitterového účtu A350blog by měl dopravce v rámci této objednávky převzít dva letouny příští rok. Další dva roky by pak měl obdržet po čtyřech letadlech.

Sichuan Airlines má novými letadly pokrýt svoji velkou expanzi. Letos dopravce otevírá nové linky do Bostonu, Káhiry, Kodaně a Tel Avivu. Kontrakt na nová letadla má hodnotu podle ceníkových cen 2,5 miliardy eur.

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jenki

Jak je to v takovém případě z hlediska (ne)opuštění Schengenského prostoru, když „obsah“ letadla už/ještě není v EU/CH? Poletí to z/na Terminál 1 nebo 2? Bude nutný pas nebo postačí občanka?
Ne že by to byl nějaký podstatný problém, jen tak pro zajímavost.

Honza L.

Jen doměnka – jelikož přiletí z „neschengenu“, bude odbaven na Terminálu 1. Odbavení cestujících přilétnuvších z Říše středu jak do Prahy, tak i do Curychu musí být „neschengenské“, stejně jako v opačném směru a to vylučuje Terminál 2. Případní cestující z Prahy do Curychu holt budou muset vytrpět trochu složitější odbavení a ve spojení s letenkou by na skok přes Alpy snad OP měl stačit.