Sichuan Airlines spojí i Prahu s Curychem, aerolinka objednala další Airbusy A350

A350. Foto: AirbusA350. Foto: Airbus

Spojení mezi Prahou a Curychem rozšíří nečekaný dopravce. Čínská společnost Sichuan Airlines prodlouží svoji linku mezi Chengdu a Prahou až

Spojení mezi Prahou a Curychem rozšíří nečekaný dopravce. Čínská společnost Sichuan Airlines prodlouží svoji linku mezi Chengdu a Prahou až do Curychu.

Oznámení o novém spoji rozeslala aerolinka už cestovním kancelářím a prodejcům letenek, oficiálně ale ještě není nahrané v rezeravčním systému ani ho nepotvrdilo Letiště Praha. Začít má 26. března.

Airbus A330 by měl létat z Prahy do Curychu v pondělí, středu a v sobotu v 8:25, zpět v 11:25. Podle materiálu pro cestovky firma počítá s tím, že bude prodávat letenky i na svůj česko-švýcarský úsek. Ceny ale zatím neoznámila.

Nová linka by tak nepatrně rozšířila konkurenci na letech mezi Prahou a Curychem, kde dnes o přízeň cestujících bojují Swiss a Vueling.  Současně by byla i zajímavým zpestřením díky nasazení širokotrupého letadla. To si ale mohli cestující vyzkoušet už loni, když Swiss pravidelně na trase zaškoloval personál pro nové boeingy 777.

V Praze by se mohl na lince v budoucnu objevit i nový Airbus A350. Sichuan Airlines jsou jedním z dopravců, který létá do Prahy a zároveň má tato nová dálková letadla objednaná. Ke čtyřem letadlům objednaným v roce 2016 přibyla tento týden objednávka na dalších deset strojů A350-900.

Podle twitterového účtu A350blog by měl dopravce v rámci této objednávky převzít dva letouny příští rok. Další dva roky by pak měl obdržet po čtyřech letadlech.

Sichuan Airlines má novými letadly pokrýt svoji velkou expanzi. Letos dopravce otevírá nové linky do Bostonu, Káhiry, Kodaně a Tel Avivu. Kontrakt na nová letadla má hodnotu podle ceníkových cen 2,5 miliardy eur.

Tagy A330 A350 Airbus Curych praha Sichuan Airlines
2 komentáře