Semafory a regulovčíci. Silničáři opraví hlavní tah mezi Mělníkem a Českou Lípou
Silnice I/9 mezi Mělníkem a Českou Lípou. Pramen: ŘSD

Stavba bude rozdělena na devět samostatných úseků a dvou stavebních sezon.

Stavba bude rozdělena na devět samostatných úseků a dvou stavebních sezon.
Že by konečně přestavba a komunikaci první třídy? Když ne tedy rovnou na D9 … 🙁
Státní aparát nefunguje a na tomto konkrétním případu se to jasně potvrzuje. Tato silnice má sice název I/9, ale mezi Dubou a Liběchovem je to úzká „silnička,“ která může odolávat osobním automobilům, ale těžkým kamionům nikoliv. Podloží je prostě měkké a neustálé záplatování asfaltu jsou jen vyhozené peníze do kanálu. Nejenže státní kasa přichází o poplatky za mýtné, ale ještě na druhé straně má obrovské výdaje na opravy, které nemají konce. Proč na odbočce v Jestřebí není zákaz průjezdu nad 12t, s výjimkou pro zásobování. A to samé v Mělníku? Dvě cedule za pár korun a stát by ušetřil stovky… Číst vice »
Uz zas? Coz to treba aspon jednou za 30 let opravit tak, aby to aspon par let vydrzelo?
Znovu?? To je evergreen (evrgryn), tam je to na semafory rok co rok, zakleta devitka, to je imrvere furt neco. Melnik Duba temer ani nepamatuju plynuly prujezd
Toto jsou důsledky toho, že státní aparát nefunguje! Tento úsek mezi Dubou a Mělníkem je silnice stavěná tak maximálně na koňský povoz a ne na mnohatunové kamiony, které si tudy zkracují cestu a vyhýbají se placení mýta! Nejenže státní kasa přichází o poplatky za mýtné, ale ještě za stovky milionů tento úsek neustále opravuje, protože kamiony!! Pokud by tam jezdilo jen místní zásobování a osobáky, tak by tam žádný problém dnes nebyl, ale to by někdo musel používat hlavu.
Obavam se, ze svadet odpovednost na kamiony je v tomto pripade, mirne receno, zcestne. Nevim presne, ktere useky se budou ted opravovat, ale pokud do toho spadnou i useky, ktere byly opravovany pred nedavnem, domnivam se, ze nedavne opravy nebyly koser.
Já vám říkám, že tato silnice není stavěná na takovou zátěž a přeasfaltování nic neřeší. Prostě žijeme v Kocourkově a ČESMAD má asi dlouhé prsty, jinak si to nedovedu vysvětlit. Tak buďto to vykopou dva metry do hloubky, udělají nové podloží, bude to stát miliardy a kamiony si tam budou nadále zkracovat cestu a šetřit na mýtném, nebo se ten úsek zpoplatní a už tam nikdo nebude mít důvod jezdit, nebo nejlevnější řešení, zákaz tranzitu.
To snad není ani možný co to he ta debily, takže když zavřeme v Liběchově silnici fo Štětí, tak pro jistotu dorazíme i Dubský…to mohl vymyslet jen idiot.
Omlouvám se za překlepy, můj mobil pracuje jako plánovač pro silničáře.
Bude soucasti stavebnich uprav i zavedeni kacirku pro mene uspesne motorkare?
Od těch úspěšných máte jistě minusy. Oni své stroje přece ovládají na 100 % a taková otázka je hluboce urazila.
Mno, víme jedno: Od mrtvých ty mínusy nemá. Bez ohledu na to, jestli patří k těm 2/5 zemřelých, co zemřeli cizím zaviněním. Přezident ČR ale patří k těm, kteří se nezabili.
Jinak držitelů „Áčka“ je asi 300.000, mrtvých do 50 ročně…. tímto tempem za 6000 let.
I méně úspěšní motorkáři mohou „drobnou nehodu“ na motorce přežít. Statisticky by jistě bylo zajímavé zjištění, kolik z nich po takové zkušenosti raději přepřáhne na dvoustopý dopravní prostředek. Někteří mohou po nehodě první, další si něco takového mohou i zopakovat. A ne jednou.