umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Letectví

Šéf největší handlingové firmy na pražském letišti nečekaně skončil po 11 letech

Odbavení letadel. Foto: Menzies
Odbavení letadel. Foto: Menzies

Po více než jedenácti letech skončil v čele handlingové firmy Menzies Aviation (Czech) Daniel Kadlec. Menzies je největší firmou v oboru na Letišti Václava Havla, která se věnuje odbavování letadel a cestujících. Mezi její klienty patří ČSA, Smartwings nebo Emirates.

Konec Kadlece oznámila firma nejprve svým obchodním partnerům, v oznámení uvedla i ukončení pracovního poměru dalších dvou Kadlecových rodinných příslušníků. Mezi zaměstnanci se šíří i verze, že za Kadlecovým koncem je údajný zásah policie v posledním týdnu. Policie ale podle vyjádření v posledním týdnu na letišti nezasahovala a firma tuto verzi odmítla.

Právní zástupkyně Menzies Aviation Hana Gawlasová potvrdila, že firma odvolala Kadlece k 5. listopadu. „Ke stejnému dni došlo k ukončení pracovního poměru s několika dalšími zaměstnanci společnosti. S ohledem na ochranu osobních údajů a související práva zaměstnanců společnosti nemůžeme poskytnout více informací. Do doby jmenování nástupce je dočasně pověřen řízením společnosti další z jednatelů pan Miguel Gomez,“ uvedla. Kadlec byl podle obchodního rejstříku dlouho jediným jednatelem, v srpnu mu ale majitel firmy přidělil na pozici jednatele další dva kolegy.

Podle Gawlasové jeho odchod ze společnosti „nijak nesouvisí s rutinními kontrolami prováděnými orgány státní správy v souvislosti s podnikáním společnosti“. „Pro úplnost uvádíme, že ve společnosti v předmětném období neproběhla žádná kontrola Policie ČR,“ dodala.

Podle poslední dostupné výroční zprávy firma vydělala v roce 2017 112 milionů korun při obratu 868 milionů korun.

19 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jirka

Nato co jsi ta familie Karlecu na kradla vymění Ruzyň za Ruzyň můžou poprosit o rodinnou celu

Kapitán

No vydělal dost ale asi víc ukradl

host

tak uz je maj … starej chtel uletet a dostaliho na terminalu … jinak uz jsou vsichni ve vazbe … znate ceske porekadlo na kazde ….. se vari voda

Karel

Já bych si ještě počkal, jaký zlatý padáky klan Kadleců dostane.

host

Verze na letisti(lidi z menziesu) je takova ze Kadlec jak starej, mladej i manzelka stareho, okradli menzies o 20 az 60 milionu . Stim ze mladeho odvezla policie a stary ujel taxikem.. avsak pravdu znaji jenom Kadlecove a dalsi akteri v trestnem rizeni. Ze se tam zamestnavali ukrajici bez dokladu atd je stara znama vec i tam byl hodne tezky pracovni uraz ukraince atd , ono je toho vic. Kdo tam dela tak to zna a moc dobre vi jak to tam chodi. Vsak oni to organi v trestnem rizeni vyresi.

petr

jen majetek je 60-70 milionů, vybavení x milionů, Lamborghini v garáži + určitě něco ulito. A aby mu nic nezůstalo, nic neměl a nemohl tak nic vracet, stihl se ještě na rychlo s pani Dorotkou rozvést.

Bob

Už se ví, kdo byl za tou atrapou bomby s Jelenem nalezenou v Bejrútu? Nebyli to náhodou Menzies?

Bj bj

No urcite 😂. To dalo LP jako test, ktery bohuzel neodchytili.

Sitgestravel

No policie zadne kontroly neprovadi, ta proveruje a vysetruje.

Kolemjdoucí

„Podle Gawlasové jeho odchod ze společnosti „nijak nesouvisí s rutinními kontrolami prováděnými orgány státní zprávy v souvislosti s podnikáním společnosti“. „Pro úplnost uvádíme, že ve společnosti v předmětném období neproběhla žádná kontrola Policie ČR,“ dodala.“

Takhle jsem se už dlouho nezasmál !!! 😀 😀 😀

JJJ

Ze by vedeni konecne doslo, ze firmu okradal pres svoji pracovni agenturu?

Taran

Co tam delal 11 let???!! Ceska klasika… U normalnich firem jdou od valu lidi z podobnych pozic po 3-5 letech. Tady se drzi 11 let. Omg

Martin

To je ale hloupost…

Jen tak

na takovou blbost jsi prisel jak?

omg.

Taran

Protoze omg 😀 je to znama vyzkousena vec. Je to psychologie, je to motivace atd. Vymena sefu po 3-5 letech je naprosto bezna praxe u velkych firem. ( na zapade) Sef na pozici 5 let a vice uz nema co nabidnout a zacne stagnovat. Popripade tu firmu okradat , tunelovat. Chytrejsi majitele firem to vedi 🙂

mikiqex

Netvrdil bych, že je to běžná věc. Koukal jsem na CEO velkých „západních“ firem (UK, USA, Německo, Skandinávie) a až na výjimky jsou tam všichni přes 5 let. A ani dinosaurů není málo – Bezos je CEO Amazonu od 1995, O’Leary je CEO Ryanairu od 1994, Dell je CEO Dellu od 2007.

Jackub

Nejsou ti jmenovaní manažeři zakladatelé a stále (částeční) vlastnící daných firem? To by mnohé vysvětlovalo… 😉

Sitgestravel

Jo, jsou to zakladatele, akcionari a ceo v jednom.

Sitgestravel

U smartu jsou lidi, co dobre slouzi = neresi povinne prestavky, litaji s letaflem na jeden motor apod., taky na „dozivoti“.