Sázka na Island vyšla. ČSA vyprodává letadla, linka bude i příští rok

A319, foto: ČSAA319, foto: ČSA

Roky neexistovalo mezi Českem a Islandem žádné přímé letecké spojení, letos létají mezi Prahou a Keflavíkem hned dva dopravci. Už

Roky neexistovalo mezi Českem a Islandem žádné přímé letecké spojení, letos létají mezi Prahou a Keflavíkem hned dva dopravci. Už teď je jisté, že přes léto se bude na Island létat i příští rok bez přestupu.

Na trase dosud o cestující soupeří Wizz Air a ČSA. Wizz Air zatím prodává lety do konce března. Na letní letový řád pro příští rok dosud z Prahy nenabízí žádné lety. České aerolinie si jsou už jisté, že pro velký zájem cestujících budou létat i příští léto a daly už letenky do prodeje.

Podle rezervačního systému budou ČSA létat mezi Prahou a Keflavíkem opět dvakrát týdně. Od konce května do září, vždy v pondělí a ve čtvrtek.  Ceny za zpáteční letenku začínají na částce lehce přes šest tisíc korun. „Nejen tuto linku, ale prakticky celou stávající síť máme již v prodeji na období letní sezóny 2018, a to vždy 361 dnů předem dle možností rezervačního systému,“ řekl mluvčí ČSA Dan Šabík.

Island se ukázal jako dobrá volba: podle prodejců letenek je řada letů zcela vyprodaných. „Zájem lidí je velký, na některé termíny nebyla a nejsou vůbec volná místa,“ říká Josef Trejbal z portálu Letuška.cz

ČSA podle rezervačního systému budou příští sezónu létat znovu do Lisabonu, Porta nebo na Maltu. Podle Šabíka přibudou ještě další destinace, jejich jména chce ale dopravce zveřejnit později.

Oproti minulosti firma neruší linky krátce po jejich spuštění, z letos oznámených nových tras vypadla z letového řádu zatím jediná: do švédského Malmö. Tu už firma zrušila, místo toho posílila spojení do Kodaně a do Stockholmu, kam létá už dvakrát denně.

Podle zkušeností prodejců letenek se v průměru zkracuje doba mezi nákupem letenky a odletem. Není to ale vždy pravidlo. „Záleží hodně na ceně. Třeba teď při akci s Qatar Airways jsme běžně prodávali letenky až na příští květen,“ dodal Trejbal. Pro letní dovolenou v Evropě začíná hlavní vlna rezervací na příští sezónu většinou až na podzim.

Tagy ČSA Island Wizz Air
Žádné komentáře