egoe-plus
Letecké společnosti Letectví

SAS představily interiér nové A350, první let s cestujícími plánuje na konec ledna

Třída SAS Business v A350-900. Foto: SAS
Třída SAS Business v A350-900. Foto: SAS

Letecká společnost SAS poprvé představila, jak vypadá nový Airbus A350-900 pro skandinávského dopravce uvnitř. Celkem 300 cestujících bude létat ve třech různých třídách.

SAS si letadlo objednaly i s kamerou na horní části trupu, díky které může každý cestujících sledovat průběh letu ve vysokém rozlišení. Každé sedadlo má displej, jeho velikost se liší podle jednotlivých tříd.

V případě byznys třídy pro 40 cestujících jde o obrazovky s úhlopříčkou 18,5 palce. Vstupní prostor do byznys třídy má sloužit během letu jako bar. Sedadlo je plně rozložitelné a dosahuje délky až 196 cm.

Na palubě je i třída premium economy, firma ji nazvala SAS Plus. Jde velikostí sedaček a komfortem o mix mezi dražší byznys a levnější ekonomickou třídou. Velikost displeje je 13,6 palců. Pro cestující bude v této třídě speciální „obchod“ s občerstvením, ten má cestující motivovat k tomu, aby se prošli po letadle. Celkem v této třídě bude 32 sedaček.

I ekonomická třída bude mít vlastní displeje o velikosti 11,6 palců. I v ekonomické třídě bude možnost dobíjení elektroniky přes USB kabel. V ekonomické třídě je 227 míst.

Jako první ho nasadí na linku z Kodaně do Chicaga, poprvé s ním poletí 28. ledna příštího roku. Nový Airbus A350 je už v novém nátěru, který SAS představily v říjnu. Dopravce mění podobu svých letadel po 21 letech.

Skandinávské aerolinky jich mají objednáno celkem osm, nahradí ve flotile zejména nejstarší modely A340.

SAS letadlo převzaly jen krátce poté, co zařadily do své flotily první A321LR s delším doletem, který umožní otevření nových transatlantických linek do destinací, kam nelétá tolik lidí. S kapacitou 157 lidí bude létat z Kodaně do Bostonu. Airbusy tvoří více než polovinu ze 158 letadel, které mají SAS ve své flotile.

Airbus má aktuálně na svůj poslední model A350 celkem 913 objednávek od 50 různých zákazníků.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
TGm

Jsou ta sedadla co mají již tři roky ve svých A350 Singapore Airlines, jen ta barevná kombinace zvolená SAS nějak ignoruje dlouholeté poznatky o působení barev na člověka. U těch 10 až 15 hodinových letů už to má význam a zmiňované SA tomu věnovaly maximální pozornost a interiér jejich A350 je skvělý. U SAS barvy vybírali zřejmě jen podle toho, aby byly jiné než používají jiní dopravci, což se jim zadařilo, ale Das ist Alles.

LiborV

To letadlo je krásné. Předpokládám, že interiér nového letadla vychází z nových korporátních barev společnosti a nového grafického vizuálu. Tmavě modrá je doplněna tmavě šedou, místy až černou. Rozhodně nejsou barvy interiéru tak promyšlené jako u Singapore Airlines. Moc hezky o tom napsal TGm. To SAS jedou „jen“ podle nového grafického stylu, toť vše. Nic navíc v tom není 😕

Jen tak

aby ses z toho singapurce…. víš co 🙂

GPGP

SIA má asi nejlepší servis na palubě co jsem viděl, barvu potahů jsem moc nevnímal, většinou byla tma nebo jsem sledoval film ne notebooku 🙂

Partneři


Czechtoll

pst
podcast