Letecké společnosti Letectví

Ryanair začne poprvé létat do Libanonu, zatím oznámil jedinou linku

Ryanair používá výhradně letadla Boeing 737-800. Foto: Ryanair
Ryanair používá výhradně letadla Boeing 737-800. Foto: Ryanair

Ryanair vstupuje do další země, které se zatím evropské nízkonákladové aerolinky spíše vyhýbají. S nástupem zimního letového řádu začne létat do libanonského hlavního města Bejrútu.

Půjde současně o jednu z nejkratších linek v síti Ryanairu: povede z kyperského Pafosu, který je vzdušnou čarou vzdálen zhruba tři sta kilometrů.

Ryanair zatím prodává letenky pouze na zimní letový řád, dál zatím ne. Létat bude třikrát týdně. Ceny začínají na 18 eurech. Po Izraeli a Jordánsku jde o další zemi na Blízkém východě, kam Ryanair létá.

Do Libanonu z Evropy létá z nízkonákladových dopravců aktuálně jen Vueling. Letiště v Bejrútu prošlo letos značným rozšířením. Počty odbavených cestujících přes deset let rostou, letos mají překonat hranici 9 milionů za rok.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tom

Z Prahy do Bejrútu létá i ČSA. Respektive vzhledem k tomu, že ty lety operuje jejich mateřská společnost, tak z nízkonákladovek z Evropy létají do Bejrútu kromě Vuelingu i Smartwings.

Martin od FM

Uz se dá poskladat na týden Libanon z Katovic, cena zatim 2820 Kč. KTW – Paphos – Beirut – Paphos – KTW, 17 – 24.listopadu.

Človek

To je dobrá zpráva, letenky do Libanonu byly do teď velice drahé. Snad se to bude rozrůstat, díky lowcostum je už teď dobře přístupná spousta zemi typu blízká exotika (eg. Jordánsko, Kazachstán, Gruzie..)

Bob

No ta Gruzie z Prahy Wizzairem rozhodně není cenově přístupná. Klasičtí dopravci jsou do Gruzie často levnější než Wizzair. Bohužel. Chtělo by to spojení s Ryanairem.

Jakub

Jestli se nepletu, tak do Bejrútu léta z nízkonákladovek i Transavia…