Cestovní ruch Letectví

Ryanair začne létat do Turecka, první linku spouští z Bratislavy za 80 eur tam i zpět

Boeing 737 společnosti Ryanair. Foto: Ryanair
Boeing 737 společnosti Ryanair. Foto: Ryanair

Letecká společnost Ryanair začne od konce června létat vůbec poprvé do Turecka. Firma dnes oznámila start dvou nových linek na letiště Dalaman nedalo středomořského letoviska Marmaris.

Irský dopravce začne létat z Dublinu a z Bratislavy, tedy z letiště, které využívá k odletům i řada cestujících zejména z jižní Moravy. Jde o další atak aerolinky na cestovní kanceláře a charterové lety. Cenově může dovolenkáře vyjít výrazně levněji koupit si letenku a najít ubytování přes internet než využívat služeb cestovky.

Start nové linky oznámil Ryanair a bratislavské letiště v tiskové zprávě. Po Marákeši a Eindhovenu jde o třetí novou destinaci, kterou Ryanair z Bratislavy letos spouští, od letního letového řádu odstartuje Ryanair z Bratislavy s šesti novými linkami. Celkem tak bude Ryanair z Bratislavy od letního letového řádu provozovat rekordních 25 linek.

Zpráva přišla jen několik dní poté, co Ryanair přišel s úvahami o zahájení letů i z Vídně, což by mohlo mít negativní dopad na provoz v Bratislavě. Slovenské hlavní město je zatím pro Ryanair alternativou za dražší Vídeň, lety jsou z velké části obsazené právě rakouskými občany.

Z Bratislavy do Turecka bude Ryanair zatím létat vždy ve čtvrtek. Zpáteční letenky začínají na 80 eurech. Zatímco do Istanbulu je z Česka i Slovenska či okolních letišť relativně levné spojení, do přímořských letovisek musí klienti spoléhat většinou na nabídku SmartWings, v případě Dalamanu ani přímé spojení neexistuje.

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Marek

Skvělá zpráva!

Filip

Nejenom lidé z jižní Moravy, jako obyvatel Prahy letím během půl roku již potřetí z Bratislavy. Letenky začínající na cenách o kterých se nám v Praze většinou může jen zdát, je zajímavá.