Letecké společnosti Letectví

Ryanair výrazně expanduje v Polsku, nové linky přidává i u českých hranic

Letecká společnost Ryanair výrazně zvýší svoji přítomnost na polském trhu. Od příštího roku otevře z Polska celkem 17 nových linek a přidá na své polské základny další letadla.

Jde o zprávu, která může zajímat i klienty z tuzemského pohraničí: největší expanzi chystá Ryanair v Krakově, odkud už dnes létá řada cestujících zejména z Ostravska.

Ryanair polskou expanzi oznámil v tiskové zprávě. Do Krakova Ryanair posílá další letadlo a otevře zde pět nových linek: do Ammánu, Bordeaux, Hamburku a také ukrajinského Kyjeva a Lvova. Do Kyjeva bude létat Ryanair nově i z polské Vratislavi.

Šéf Ryanairu Michael O‘ Leary na tiskové konferenci uvedl, že v příštím letním letovém řádu počítají s 12,5 miliony cestujících. Zdvojnásobit chtějí počet pasažérů například na druhém varšavském letišti Modlin. Podobně jako v řadě jiných případů si i na této tiskové konferenci O‘ Leary postěžoval.

Tentokrát tlačí na polskou vládu, respektive jím vlastněné hlavní varšavské letiště Frédérica a Chopina, které prý rozvoj letiště v Modlinu blokuje. Ryanair si kvůli tomu už stěžuje u Evropské komise. Podle O‘ Learyho je zapotřebí, aby zůstala mezi oběma letišti konkurence.

Ryanair bude mít příští rok v Polsku 210 linek. Kromě pravidelných linek do Polska přesunul i první letadla pro svoji charterovou letku Ryanair Sun.

12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
T.H.

Druhý pokus Ryanairu o vstup do Polska… otvírá Kyjev nově i z Poznaně (což je pro Severočechy pořád lepší než Krakov). Bohužel to ale je všechno na vzdálený Borispol (KBP) místo „městského“ letiště Žuljany (IEV), kam se dá dojet trolejbusem… ale „rychlodráha“ na KBP se už „připravuje“ 🙂
LOT se tomu trochu snaží konkurovat (např. POZ-LWO), tenhle směr má očividně velkou budoucnost (Ukrajinci za prací na „západ“), už dnes jezdí „mraky“ autobusů.

T.H.

EDIT: druhý pokus o vstup na UKRAJINU.

Nekdo
Petr

Máte nějaké nové informace o situaci na ostravském letišti?
Děkuji.

X 1

Letiště Ostrava, bude na zimu zazimováno aby se neopotřebovalo.
Ostravaci si doma zatopi a budo v teple. Kdo náhodou bude pitřebovat někam letět, tak má na výběr, Praha, Wien, Krakow a zejména Katowice.

Petr

Díky za chytrou odpověď. Palec nahoru.

Nicky

V Praze měl bázi Wizzair ale odešel.
1-2 letadlo tady bázuje Ryanair.
A pak je tady lowcost Travel Service/Smartwings s cenami 5000 czk RT do Chorvatska.

Jen tak

Nechces jit s tema pindama do haje?

Jak dlouho tady budes jeste pindat o tom chirvatsku?

Lkprak

I po ukončení báze Wizzairu v Praze sem dál létá z Londýna, Bari a Kutaisi. Ryan tu bázuje dvě letadla, celá řada linek je navíc operována letadly z jiných bází (např. Madrid nebo Barcelona). O zimního letového řádu navíc přidává několik dalších linek (např. do Marakéše). EasyJet sice v Praze bázi nemá, ale operuje odtud 10-12 destinací. Do celé řady destinací létá z Prahy třeba Norwegian, Jet2, v sezóně (ale i např. kolem Vánoc) Volotea. Travel Service/Smartwings není low-cost (i když se tam ze začátku prezentoval). Létá do destinací, kde vidí potenciál výdělku a hlavně za ceny které a) je… Číst vice »

Pavel

Ještě že ČR je tak maličký stát, že na všechna slušná okolní letiště máme celkem blízko: Krakov, Katovice, Vratislav, Drážďany, Norimberk, Mnichov, Vídeň a Bratislava.

Nicky

Z těch okolních letišť je slušný výběr s cenami do 1000 czk RT.
Ale ta doprava z PRG a zpět to prodraží na dvojnásobek a člověk tím ztratí dost času.

X 1

Nicky:
Když máš režijku na vlak, tož ne.
Vidíš, kdybys ses líp učila mohlas být ajznboňák. 😉