cargo

Ryanair výrazně expanduje v Polsku, nové linky přidává i u českých hranic

Letecká společnost Ryanair výrazně zvýší svoji přítomnost na polském trhu. Od příštího roku otevře z Polska celkem 17 nových linek

Letecká společnost Ryanair výrazně zvýší svoji přítomnost na polském trhu. Od příštího roku otevře z Polska celkem 17 nových linek a přidá na své polské základny další letadla.

Jde o zprávu, která může zajímat i klienty z tuzemského pohraničí: největší expanzi chystá Ryanair v Krakově, odkud už dnes létá řada cestujících zejména z Ostravska.

Ryanair polskou expanzi oznámil v tiskové zprávě. Do Krakova Ryanair posílá další letadlo a otevře zde pět nových linek: do Ammánu, Bordeaux, Hamburku a také ukrajinského Kyjeva a Lvova. Do Kyjeva bude létat Ryanair nově i z polské Vratislavi.

Šéf Ryanairu Michael O‘ Leary na tiskové konferenci uvedl, že v příštím letním letovém řádu počítají s 12,5 miliony cestujících. Zdvojnásobit chtějí počet pasažérů například na druhém varšavském letišti Modlin. Podobně jako v řadě jiných případů si i na této tiskové konferenci O‘ Leary postěžoval.

Tentokrát tlačí na polskou vládu, respektive jím vlastněné hlavní varšavské letiště Frédérica a Chopina, které prý rozvoj letiště v Modlinu blokuje. Ryanair si kvůli tomu už stěžuje u Evropské komise. Podle O‘ Learyho je zapotřebí, aby zůstala mezi oběma letišti konkurence.

Ryanair bude mít příští rok v Polsku 210 linek. Kromě pravidelných linek do Polska přesunul i první letadla pro svoji charterovou letku Ryanair Sun.

Tagy expanze Ryanairu v Polsku Ryanair
12 komentářů