2206_CENDIS_sleva_jizdne_Zdopravy_728x90

Ryanair vymazal deset linek z Prahy. Letový řád ještě prochází revizí, tvrdí dopravce

Letadlo Ryanairu na pražském letišti. Pramen: Letiště PrahaLetadlo Ryanairu na pražském letišti. Pramen: Letiště Praha

Největší evropský letecký dopravce nechal na léto z Prahy 23 linek.

Největší evropská aerolinka Ryanair zatím počítá s výraznou redukcí svého provozu v Praze oproti původním plánům. Z rezervačního systému na letní letový řád zmizelo v posledních dnech celkem deset destinací. Kromě typicky sezónních spojení do středomořských letovisek zmizelo i spojení do Barcelony či Manchesteru.

Ryanair se loni na podzim stal na několik týdnů největší aerolinkou podle počtu spojení v Praze. Aktuálně z Prahy prakticky nelétá, u většiny linek plánuje obnovu až na konci března.

Z rezervačního systému zmizely lety do Boloni, Liverpoolu, Manchesteru, Eindhovenu, Bournemouthu, Barcelony, Ammánu a také čistě letní linky do kyperského Pafosu a na Korfu a Rhodos.

„Náš letní letový řád prochází revizí, stále na něm pracujeme,“ řekla Olga Pawlonka z Ryanairu. „O obnovení či přerušení přímých leteckých spojení z Prahy rozhodují přímo letecké společnosti, které si průběžně vyhodnocují aktuální epidemiologickou situaci u nás i v zahraničí, podmínky pro překračování hranic a hlavně poptávku cestujících po létání,“ dodala mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková.

V případě Ryanairu rezervační systém aktuálně na léto počítá z Prahy se 23 linkami. V seznamu kromě tradičních destinací jako Londýn Stansted, Brusel Charleroi nebo Bergamo zůstaly i Košice, Krakov nebo Budapešť.

V případě dalších tuzemských letišť počítá Ryanair nadále s lety z Pardubic do Alicante a z Brna do Londýna. Stále neplánuje v létě obnovit lety z Ostravy do Londýna.

Ryanair už na počátku roku oznámil, že musí v letovém řádu na nadcházející měsíce provést velké škrty. Za leden očekává pokles počtu cestujících pod hranici 1,25 milionu a v únoru a březnu dokonce jen na půl milionu. Dopravce vyzval vlády, aby zrychlily očkování obyvatel.

Plánované lety Ryanairu z Prahy na letní letový řád 2021

Brusel Charleroi, Zadar, Kodaň, Bordeaux, Marseille, Soluň, Budapešť, Dublin, Bari, Treviso, Bergamo, Řím, Pisa, Trapani, Pescara, Krakov, Košice, Madrid, Palma de Mallorca, Malaga, Edinburgh, Londýn Stansted, Göteborg.

Tagy letiště praha Ryanair
73 komentářů