Letecké společnosti Letectví

Ryanair vstupuje na ukrajinský trh. První pokus mu nevyšel, otevře linky z Kyjeva a Lvova

Letecká společnost Ryanair vstupuje na druhý pokus na ukrajinský trh. Tam chtěla největší nízkonákladová společnost vstoupit už loni, nakonec se ale nedohodla s kyjevským letištěm

Od konce října začne létat Ryanair z Kyjeva a ze Lvova, nabídne tu celkem 15 nových linek. Pro české zákazníky nejbližší spojení bude z Bratislavy do Kyjeva. Jde o 36. zemi, kam Ryanair začne létat.

Firma tvrdí, že ročně v Kyjevě a Lvově přepraví 800 tisíc lidí. Z Kyjeva nabídne celkem 32 letů týdně na linkách do Barcelony, Bratislavy, Gdaňsku, Krakova, Londýna, Memmingenu a Varšavy. Ze Lvova nabídne 14 letů týdně do Düsseldorfu, Krakova, Londýna, Memmingenu a Varšavy.

Ryanair přichází na trh, kde už působí z nízkonákladových dopravců úspěšně Wizz Air. Zájem o vstup měla firma už loni, když Ukrajincům skončila povinnost víz do schengenského prostoru. Nakonec se ale nedohodla s kyjevským letištěm kvůli výši poplatků.

Vstup Ryanairu na Ukrajinu je nejdůležitější událostí v leteckém prostoru Ukrajiny za posledních dvacet let,“ komentoval ukrajinský ministr dopravy Volodymyr Omelyan.

Ryanair s rostoucí flotilou hledá nové země, kam by mohl létat. Dávno už neplatí, že ho zajímá jen Evropská unie, letos vstupuje například do Jordánska.

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dog

„Pro české zákazníky nejbližší spojení bude z Bratislavy do Kyjeva.“
Tak nevím, jsem český zákazník, ale nejbližší spojení budu teda mít z Krakova…

Martin Hanzal

Já jsem taky český zákazník, ale na Schwechat to mám co by kamenem dohodil a s-bahnen dojel, ale s Ryanair tu máme hot smůlu. Mimochodem, pro někoho zase na vzdálenost vedou Drážďany….