LOT 3a leaderboard

Ryanair vstupuje na ukrajinský trh. První pokus mu nevyšel, otevře linky z Kyjeva a Lvova

Letecká společnost Ryanair vstupuje na druhý pokus na ukrajinský trh. Tam chtěla největší nízkonákladová společnost vstoupit už loni, nakonec se

Letecká společnost Ryanair vstupuje na druhý pokus na ukrajinský trh. Tam chtěla největší nízkonákladová společnost vstoupit už loni, nakonec se ale nedohodla s kyjevským letištěm

Od konce října začne létat Ryanair z Kyjeva a ze Lvova, nabídne tu celkem 15 nových linek. Pro české zákazníky nejbližší spojení bude z Bratislavy do Kyjeva. Jde o 36. zemi, kam Ryanair začne létat.

Firma tvrdí, že ročně v Kyjevě a Lvově přepraví 800 tisíc lidí. Z Kyjeva nabídne celkem 32 letů týdně na linkách do Barcelony, Bratislavy, Gdaňsku, Krakova, Londýna, Memmingenu a Varšavy. Ze Lvova nabídne 14 letů týdně do Düsseldorfu, Krakova, Londýna, Memmingenu a Varšavy.

Ryanair přichází na trh, kde už působí z nízkonákladových dopravců úspěšně Wizz Air. Zájem o vstup měla firma už loni, když Ukrajincům skončila povinnost víz do schengenského prostoru. Nakonec se ale nedohodla s kyjevským letištěm kvůli výši poplatků.

Vstup Ryanairu na Ukrajinu je nejdůležitější událostí v leteckém prostoru Ukrajiny za posledních dvacet let,“ komentoval ukrajinský ministr dopravy Volodymyr Omelyan.

Ryanair s rostoucí flotilou hledá nové země, kam by mohl létat. Dávno už neplatí, že ho zajímá jen Evropská unie, letos vstupuje například do Jordánska.

Tagy Ryanair Ukrajina
3 komentáře