Ryanair v Česku začne létat až od konce června, zakáže fronty na toaletu. Obnoví zhruba 40 % letů

Letadlo Ryanairu na pražském letišti. Pramen: Letiště PrahaLetadlo Ryanairu na pražském letišti. Pramen: Letiště Praha

Největší evropská letecká společnost posunula obnovu letů z Prahy až na konec června, u většiny linek až na začátek července.

Největší evropská letecká společnost posunula obnovu letů z Prahy až na konec června, u většiny linek až na začátek července. Ryanair dnes oznámil, že v červenci plánuje v celé své síti start zhruba 40 % letů. Od července se má dopravce vrátit i do Brna a Ostravy.

Ryanair podmiňuje start především uvolněním vládních restrikcí. Podmínkou pro cesty budou roušky, cestujícím budou před nástupem na palubu měřit teplotu. V seznamu opatření bude i zákaz stání ve frontě na toaletu. Ta nebude uzavřená, ale bude možné ji použít jen po žádosti palubnímu personálu. Jak přesně má proces povolení vstupu na toaletu vypadat, firma neupřesnila. V seznamu opatření je i prodej pouze baleného občerstvení a platby kartou. Každý den projde letadlo dezinfekcí.

Ryanair počítá s tím, že denně od července vypraví kolem tisícovky letů a obnoví 90 % své sítě. Počty frekvencí budou ale výrazně nižší. Například mezi Prahou a Londýnem bude Ryanair létat pětkrát týdně, před krizí létal třikrát denně. Dosud Ryanair provozuje jen asi 30 letů denně, většinou mezi Irskem a Velkou Británií.

Podle rezervačního systému má Ryanair aktuálně naplánovány první lety z Prahy na 26. června, půjde o linku na londýnské letiště Stansted a do Říma. Další startují postupně. Provoz ale bude v létě značně omezený: u většiny linek firma naplánovala jen několik letů na začátek července a pak nabízí další spojení až v září. Žádná z destinací, kam Ryanair letos v létě plánoval létat, zatím ze seznamu spojení nezmizela. Nejméně redukované lety jsou do Velké Británie.

Ryanair se má v létě vrátit i do Brna a Ostravy: spojení do Londýna je z Brna plánované na oba letní měsíce, z Ostravy jen na červenec. V červenci má dojít i k obnově letů z Pardubic do Alicante.

Destinace Ryanairu z Prahy, kde dopravce počítá  přes červenec a srpen s více než pěti lety za měsíc
Barcelona
Bari – pouze červenec
Bordeaux – pouze červenec
Bournemouth – pouze červenec
Brusel
Budapešť
Dublin
Edinburgh
Eindhoven
Göteborg
Korfu – pouze červenec
Liverpool – pouze červenec od 3.7.2020 2x týdně, srpen nic
Londýn
Madrid
Malaga – pouze červenec
Mallorca – pouze červenec
Manchester
Marseille – pouze červenec
Miláno
Pisa
Řím
Stockholm – pouze červenec

Tagy Ryanair Top
13 komentářů