Letecké společnosti Letectví

Ryanair spustí z Prahy další tři linky do Itálie. Dvě zamíří k moři

B737, Letiště Václava Havla Praha, foto: Letiště Praha
B737, Letiště Václava Havla Praha, foto: Letiště Praha

Letecká společnost Ryanair spustí od jara příštího roku tři nové linky z Prahy do Itálie. Nově začne létat do Trevisa, Pescary a Bari. Vyplývá to z rezervačního systému aerolinky, letenky už začala prodávat.

Nové destinace firma uvolnila do prodeje nečekaně den před plánovanou tiskovou konferencí v Praze, kde má oznámit své plány na Ruzyni pro příští rok.

Všechny tři nové destinace začne obsluhovat 1. dubna, podle časů odletů na ně Ryanair nasadí letadla z pražské základny. Do Bari bude létat v pondělí a v pátek v 7 hodin z Prahy, v Bari bude v 8:55, zpět letí v 9:20 a v Praze je v 11:15. Na trase dosud létá Wizz Air, ten ale nemá na příští letní letový řád zatím žádné lety k dispozici a není tak jasné, zda v nich bude pokračovat.

Úplně novou destinací z Prahy je Pescara na pobřeží Jaderského moře. Tam bude létat Ryanair rovněž v pondělí a v pátek s časy odletů z Prahy v pondělí v 13:25, v 15:05 přistane v Pescaře. Zpět pak poletí v 15:30 s příletem do Prahy v 17:30. V pátek letí dříve: 11:50 -13:30 pro cestu do Itálie, zpět 13:55 s příletem do Prahy 15:35.

Čtyřikrát týdně bude létat Ryanair na letiště Treviso, označované často jako letiště pro Benátky (centrum Benátek je z letiště autobusem vzdálené hodinu). Mezi oběma městy bude Ryanair létat v pondělí, středu, pátek a neděli. Pondělní linka je naplánovaná na časy 9:40 – 10:55 a 11:20-12:35 zpět, středeční a páteční na časy 10:25 – 11:40 a 12:05-13:20 zpět, nedělní letí ve 14:05 z Prahy s příletem v 15:20 do Trevisa, zpět letí v 15:45 a v Praze je v 17 hodin. Na letiště Treviso z Prahy aktuálně nikdo nelétá, do Benátek nabízí přímé spojení České aerolinie, easyJet a Volotea.

Ceny zpátečních letenek se zatím pohybují mezi 2000 a 2500 korunami, dá se ale očekávat, že postupně Ryanair bude nabízet i nižší ceny. U nových linek obvykle startuje s průměrnou cenou.

Ryanair bude z Prahy od dubna nabízet přímé spojení už do osmi italských měst, do dalších létá s přestupem v Miláně – Bergamu.

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
James

Jsem rád za Pescaru.
Trmácet se tam busem z Říma, je opruz.

Gogo

Vzhledem k tomu že se v Itálii dovolenkové turnusy střídají v sobotu je jejich nabídka pro běžného občana platná jako mrtvému zimník.

MPE

V Itálii to tak bohužel rozhodně funguje. V letní sezóně v přímořských letoviscích není šance sehnat ubytování v jiném „taktu“ než sobota-sobota.

Gogo

Airbnb samozřejmě ano, ale pokud chcete trochu slušnější hotel se stravou o prázdninách (kvůli dětem) tak těžko, na to abych si vařil sám nemusím jezdit do Itálie.

MPE

Booking a Airbnb možná ano, přiznávám, že na ubytování do Itálie nevyužívám (přestože jinak ano) – cenově zpravidla vychází levněji některá místní „Agenzia Immobiliare…“ – a tam se tvrdě a nekompromisně jede sobota-sobota…Italové jsou tak zvyklí a ostatní přizpůsobte se…Že je to pakárna způsobující cyklicky se opakující dopravní kolaps v půlce země nikoho nezajímá…:-).