Cestovní ruch Letecké společnosti Letectví Lidé

Ryanair se chystá propustit výrazně méně než ohlášené 3000 lidí

Ryanair a jeho Boeing 737-800. Foto: Ryanair
Ryanair a jeho Boeing 737-800. Foto: Ryanair

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair se chystá propustit výrazně méně než dříve ohlášené 3000 lidí. Většina personálu totiž souhlasila s nižší mzdou a jinou organizací práce, které si vynutily dopady nemoci covid-19. V pátek to podle agentury Reuters řekl provozní ředitel firmy Neal McMahon.

Se mzdovými škrty až o 20 procent podle McMahona souhlasilo 97 procent pilotů a přes 90 procent členů palubní posádky. Největší evropské nízkonákladové aerolinky se na nových mzdových podmínkách ve čtvrtek dohodly se španělskými piloty. Zbývá ještě vyjednat dohody s belgickými piloty a s palubními zaměstnanci v Itálii a v Německu.

Britský konkurent easyJet tento týden potvrdil, že se zatím rozloučí s až 670 zaměstnanci. V původním plánu společnost počítala, že propustí 4500 lidí, ale i toto konečné číslo bude pravděpodobně nižší kvůli dohodám o částečných úvazcích a o neplaceném volnu, napsala agentura Reuters.

Společnost British Airways vlastněná skupinou IAG v dubnu uvedla, že bude muset zrušit až 12.000 pracovních míst. Celkem dává práci 42.000 lidí.

ČTK

17 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Analytik

Kdo umí, ten umí, kdo neumí, to je Smartwings…

Jeníček

Ve Smartwings přišla další vlna výpovědí – bylo to stylem “rok neplacené volno nebo výpověď”. Aktuálně asi 220 letušek, na zimu se počítá se 4 letadly a cca 130 letuškami.

Stony

Letiste zase chysta dalsi masivni propousteni. Aby ten Ryanair mel v Praze vubec kdo odbavovat

Roiman4

Letiště je trochu široký pojem.

Stony

Spolecnost se jmenuje Letiste Praha a patri pod ni i technics a handling

Roman

Ryanair odbavuje Menzies Aviation

Roiman4

To vím, ale když napíšete pod článek FR, že letiště Praha chystá propouštět, tak nevím jak to souvisí s FR, když FR odbavuje MA 🙂

GPGP

A Letiště Praha bude nově dojnou krávou pro TVS, zaručené info od zdroje 🙂

Tomas

kazdemu prumerne inteligentnimu jedinci je jasne, ze letiste propustí tolik lidi, aby zvladli tu praci, kterou je potreba zajistit.

a kdyz mnozstvi prace naroste , tak zas lidi naberou.

Tomas

Je to mazec, co způsobila celá ta hysterie… K 31.8. končí provoz i slovenská Go2Sky.

Petr

O tom jsem nenašel žádnou oficiální zprávu. Webovky jim stále fungují. Z jakého zdroje prosím čerpáte?

V. K.

Vzhledem k jejich pochybné bezpečnostní kultuře to není pro letectví žádná ztráta.

Tomas

Ale, pánové budou znalci. Odhaduji koupaky, co jednou za rok vyrazí Travelou do Hurghady. O bezpečnosti létání a technice ví všechno nejlíp, ale nepoznají Boeing od Airbusu.

Pe.tr

To snad není na závadu . Navíc jen pronajímali letadla s posádkou a toho je teď a nějakou dobu bude všude přebytek . Nemyslím , že by někomu chyběli , horší jak SW

GPGP

Divím se, že končí až teď, zabalit to měli už v květnu… 🙂

Tomas

mohl jste jim poradit …